کمیسیون بورس آمریکا تصمیم گیری در رابطه با ETF شرکت گری اسکیل را به تعویق انداخت
0

کمیسیون بورس آمریکا تصمیم گیری در رابطه با ETF شرکت گری اسکیل را به تعویق انداخت

بازدید : 335

فکت کوینز: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بار دیگر تصمیم گیری در رابطه با درخواست شرکت گری اسکیل مبنی بر راه اندازی صندوق قابل معامله بورسی (ETF) بیت کوین را با استناد به نگرانی‌های مرتبط با دستکاری بازار، نقدینگی و شفافیت به تعویق انداخت.

این کمیسیون در اطلاعیه ای روز جمعه نگرانی‌های خود را در رابطه با اینکه چگونه این شرکت قصد دارد صندوق بیت کوین خود را به یک ETF آنی تبدیل کند ابراز نگرانی کرد. به بیان دیگر، کمیسیون هنوز در رابطه با اینکه پیشنهاد گری اسکیل برای جلوگیری از تقلب و دستکاری ادعایی در بازار بیت کوین طراحی شده متقاعد نشده است. در همین راستا کمیسیون بورس از مردم دعوت کرده تا نظرات خود را ظرف 21 روز به صورت کتبی به این آژانس ارسال نمایند.

بیشتر بخوانید: ETF بیت کوین چیست؟ نکاتی که باید درباره ETF ارزهای دیجیتال بدانید

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، درخواست اولیه شرکت گری اسکیل برای تبدیل سهام صندوق بیت کوین خود به صندوق ETF آنی بیت کوین در ماه اکتبر به کمیسیون بورس ارسال شد. کمتر از دو ماه بعد، این نهاد قانون‌گذار اعلام کرد تصمیم گیری در رابطه با ETF شرکت گری اسکیل و بیت وایز را به تعویق انداخته است.

گری اسکیل بزرگترین شرکت مدیریت دارایی دیجیتال جهان است و دارایی‌های تحت مدیریت آن تا تاریخ 4 فوریه از 36.5 میلیارد دلار فراتر رفته است. صندوق بیت کوین گری اسکیل که به اختصار GBTC نامیده می‌شود، بیش از 71 % از این رقم را به خود اختصاص داده است.

در حالی که کمیسیون بورس هنوز در رابطه با تاسیس ETF آنی بیت کوین مردد است، نسبت به راه اندازی ETF آتی بیت کوین با آغوش باز عمل کرده است به طوری که در ماه اکتبر سال گذشته، مجوز راه اندازی صندوق ETF پروشیرز را صادر کرد و بدین شکل نخستین صندوق قابل معامله بورسی بیت کوین در آمریکا تاسیس شد. پس از آن نیز دو صندوق ETF آتی والکری و ون‌اک از کمیسیون بورس مجوز دریافت کردند.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x