حمایت بیشتر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صنعت کریپتو
0

حمایت بیشتر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صنعت کریپتو

بازدید : 1747

گزیده خبر:

مدیرعامل کمیسیون بورس و اوراق بهادار پس از آنکه بیتکوین را ارزش ذخیره ای کمیباب خطاب کرد ، خواستار حمایت بیشتر از سرمایه گذاران ارزهای رمزپایه شد.

رئیس جدید SEC ، گری گنسلر، معتقد است که صنعت کریپتو و افراد فعال این حوزه به حفاظت پیشرفته تری نیاز دارند. وی اخیرا در مصاحبه خود از BTC به عنوان ارزش ذخیره پر ریسک یاد کرد. و همچنین خواستار بهبود مقررات موجود در ایالات متحده شد.

بهبود قوانین حفاظتی در آمریکا

در اواخر سال 2020 بازار ارمزارزها رونق گرفت ، قیمت ها صعود کردند و تقاضای جهانی سر به فلک کشید. از این جهت توجه ناظران به این صنعت جلب شده. رگولاتورها درمورد اینکه ، چگونه و چه نوع قوانینی برای افزایش امنیت ضروری هستند ، نگرانند.

تاکنون ، ایالات متحده نتوانسته پاسخ معتبری  که مورد انتقاد صنعت یا مقامات بالاتر قرار نگرفته باشد،ارائه دهد. به گزارش CryptoPotato، رئیس جدید SEC در مصاحبه اخیر خود با CNBC’s Squawk Box به این موضوع پرداخت. وی به ضرورت تأمین حمایت بیشتر از سرمایه گذاران، به ویژه در بازارهای بی ثبات و محبوب اخیر فضای کریپتو اشاره کرد.

به اعتقاد او:

” سرمایه گذارانی هستند که بخاطر بی ثبات بودن این بازار به معامله در ان تمایل دارند. در برخی موارد فقط به این خاطر که ارتباط کمتری با بازارهای دیگر وجود دارد. من فکر می کنم ما در آنجا به حفاظت بیشتر از سرمایه گذاران نیاز داریم.”

گنسلر همچنین در مورد رمزارز پیشرو صحبت کرد ، و بیتکوین را” ارزش ذخیره ای، دیجیتال، کمیاب و پر ریسک” خواند. گنسلر قبل از اینکه به عنوان رئیس جدید SEC معرفی شود ، در دانشکده مدیریت Sloan در حوزه فناوری بلاکچین ، ارزهای دیجیتال و سیاست های عمومی به دانشجویان آموزش میداد.

نقش SEC و اوراق بهادار

گنسلر به نقش حیاتی آژانس تحت مدیریتش در زمینه های مالی کشور پرداخت. وی گفت: اقتصاد جهانی در دهه های گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته است، اما رگلاتورها با این روند همراه نبوده اند. این امر به ویژه در شرایطی که افراد با نفوذ از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ یک دارایی خاص استفاده میکنند ، صدق میکند.

آژانس باید قوانین را به روز و تازه کند تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاران خرد و هر شخصی حق صحبت دارد. و از اینکه آژانس مردم را گمراه نمیکند، و یا اشتباه راهنمایی نمیکند، بازارها را دستکاری نمی کند نیز اطمینان حاصل شود.

او از کمیسیون خواست تا نسبت به نوآوری ها در بازار حق آزادی انتخاب را در نظر بگیرند. در مورد صنعت کریپتو گفت: تا جایی که کوین ها در دسته اوراق بهادار قرار بگیرند زیر نظر SEC هستند. تا جایی که یک چیز اوراق بهادار باشد ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار دارای اختیارات زیادی است. بسیاری از توکن های رمزگذاری شده، (نه ارزهای رمزپایه)، در واقع اوراق بهادار هستند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x