همکاری اسکوئر و بلاک استریم برای ساخت مرکز استخراج بیت کوین با انرژی سبز

همکاری اسکوئر و بلاک استریم برای ساخت مرکز استخراج بیت کوین با انرژی سبز
0
بازدید : 2584

گزیده خبر:

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی 5 ژوئن، شرکت بلاک استریم قصد دارد تا با همکاری شرکت پرداختی اسکوئر، یک مرکز استخراج بیت کوین مبتنی بر انرژی خورشیدی بسازد.

اسکوئر و ساخت مرکز استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی

هدف از این کار، مشخص کردن این است که بیت کوین چگونه می‌تواند روند انتقال سه سمت انرژی سبز را گسترش داده و تسریع کند. به گزارش یوتودی، شرکت اسکوئر قرار است 5 میلیون دلار کمک هزینه به این پروژه استخراج بوسیله منابع تجدیدپذیر اختصاص دهد.

کریس کوک، مدیر ارشد اطلاعات شرکت بلاک استریم، معتقد است که انرژی‌های تجدیدپذیر، مقرون به صرفه‌ترین انرژی‌های موجود هستند. وی در این رابطه گفت:

امید داریم تا به همراه شرکت اسکوئر، ماهیت باز و شفاف پروژه را به الگویی تبدیل کنیم تا سایر مشاغل از آن بیاموزند. امیدواریم بتوانیم ثابت کنیم که مرکز استخراج مبتنی بر انرژی‌های تجدیدپذیر شدنی است و بیت کوین جهان را به سمت آینده ای پایدار سوق می دهد.

جک دورسی از حامیان اصلی بیت کوین است. وی در کنفرانس بیت کوین 2021 اعلام کرد که حاضر است به خاطر بیت کوین توییتر و اسکوئر را رها کند. علاوه بر این، وی اعلام کرد که شرکت اسکوئر قصد دارد کیف پولی سخت افزاری برای بیت کوین بسازد. دورسی همچنین خاطرنشان کرد که در زندگی‌اش هیچ کاری مهم‌تر از بیت کوین نبوده است.

استفاده بیت کوین از انرژی های تجدیدپذیر مسئله جدیدی نیست. اما، پس از انتقادات زیاد ایلان ماسک مبنی بر آلودگی‌های زیست‌محیطی استخراج بیت کوین، این مسئله دوباره برسر زبان‌ها افتاد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x