اعلام حمایت استخرهای استخراج بیت کوین برای به روزرسانی تپ روت

اعلام حمایت استخرهای استخراج بیت کوین برای به روزرسانی تپ روت
0
بازدید : 2765

گزیده خبر:

استخرهای استخراج بزرگ حمایت خود از به روزرسانی تپ روت را اعلام کردند. با وجود این موافقت، ممکن است این ارتقاء در نوامبر امسال انجام نشود.

از هر ده استخر، 9 استخر استخراج تاکنون با فعال شدن به روزرسانی تپ روت که با هدف بهبود مقیاس پذیری و حریم خصوصی قرار است عرضه شود، موافقت کرده اند. با این حال به نظر می رسد که این به روزرسانی در این دوره برای بیت کوین فعال نشود.

BTC.top، آخرین استخری است که به این به روزرسانی چراغ سبز نشان داده است و سیگنال خود را در بلاک 683،945 اعلام کرد پیش تر از این نیز استخرهای مشهوری چون F2pool و Antpool حمایت خود را از این آپدیت اعلام کرده بودند.

اجماع 90 درصدی برای به روزرسانی بیت کوین

تاکنون 95 درصد از استخرهای استخراج موقتاً برای این به روزرسانی سیگنال مثبت ارسال کرده اند. با این حال، در زمان نگارش این خبر و با توجه به داده های Taproot.watch هنوز 210 بلاک سیگنال مثبت ارسال نکرده اند.

تاکنون 64.53 درصد از بلاک ها با تپ روت موافقت کرده اند. با این حال، برای این به روزرسانی باید 90 درصد از 2016 بلاک استخراج شده، در مدت زمان دو هفته ای تنظیم سختی، سیگنال مثبت ارسال نمایند. در صورتی که این میزان موافقت انجام شود، این آپدیت در نوامبر امسال انجام خواهد شد.

به روزرسانی تپ روت چیست؟

تپ روت، به روزرسانی مهمی برای شبکه بیت کوین است که سرعت تراکنش ها، مقیاس پذیری و حریم خصوصی را افزایش و کارمزد تراکنش ها را کاهش خواهد داد. این به روزرسانی از سال 2017 تا بدین جای کار پس از افزایش اندازه بلاک ها فعال نشده است.

با وجود موافقت ماینرها از این به روزرسانی،  این جامعه بیت کوین است که در نهایت برای آن تصمیم خواهد گرفت. در صورتی که این به روزرسانی تأیید شود، از آنجایی که حریم خصوصی، سرعت و مقیاس پذیری مقوله های مهمی برای کاربران محسوب می شود، گام بزرگی برای بیت کوین خواهد بود.

به روزرسانی تپ روت، امضای شنور(Schnorr Signatures) را به این شبکه وارد خواهد کرد. این امضا به دلیل سادگی، کارایی و امنیت قابل توجه آن مشهور شده است. در واقع این امضا قرار است جایگزین الگوریتم فعلی ECDSA بیت کوین شود که با ایجاد نوعی کلید پیشرفته، یک سری امضا را به یک امضا واحد تبدیل خواهد کرد. به طوری که تراکنش های چند امضایی، سریع تر و ارزان تر انجام خواهند شد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x