تحلیل 5 رمزارزی که معامله‌گران باید این هفته زیر نظر بگیرند (27 اردیبهشت 1401)

بازدید : 111

فکت کوینز: بیت کوین در روزهای ابتدایی هفته عملکرد آرامی داشت و تریدرها در تلاش بودند تا پس از فاجعه لونا دوباره بازار را از نو بسازند. با همراهی نکردن فاکتورهای اقتصادی کلان در این زمینه، پیش بینی و تحلیل تحلیلگران در تاریخ 27 اردیبهشت نشان دهنده آن است که روند بازگشتی بازار سرعت بسیار پایینی خواهد داشت.

شرکت دلفی دیجیتال در گزارشی گفته است که رالی صعودی شاخص دلار باعث شده تا RSI آن برای اولین بار در 7 سال گذشته به بالای 70 برسد. به صورت تاریخی 11 بار از 14 باری که این اتفاق رخ داده است، شاخص دلار در یک سال بعدی با رشد 5.7 درصدی همراه بوده است. اگر وابسگی میان بیت کوین و شاخص دلار به قدرت باقی بماند، چنین اتفاقی برای حوزه کریپتو خوب نخواهد بود.

آرتور هایس، مدیرعامل سابق صرافی بیتمکس نیز در یک پست وبلاگی گفت که بازار کریپتو برای بهبود به زمان نیاز دارد. وی همچنین اظهار داشت در صورت رسیدن قیمت بیت کوین به 20000 دلار و اتریوم به 1300 دلار دست به خرید خواهد زد. در حالی که بازار روندی نزولی را طی می‌کند اما فرصت های خریدی حداقل در کوتاه مدت نیز به وجود می‌آیند. در ادامه به تحلیل 5 ارز دیجیتالی می‌پردازیم که در صورت بهبود احساسات بازار توانایی رشد قیمتی دارند.

تحلیل BTC/USDT

تحلیل بیت کوین تاریخ 27 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت در 13 مه تلاش کرد تا روند بازگشتی خود را آغاز کند اما سایه بلند کندل به معنای دفاع سنگین فروشندگان است. با این حال نکته مثبت برای خریداران آن است که قیمت را بالای سطح مهم 28800 دلاری نگه داشته‌اند.

نمودار بیت کوین

روند بازگشتی بیت کوین ممکن است در سطح 38.2 % فیبوناچی اصلاحی در 31720 دلاری و همچنین میانگین متحرک 20 روزه در 33985 دلاری با مقاومت فروشندگان مواجه شود. اگر قیمت به این سطوح واکنش منفی نشان دهد، فروشندگان تلاش می‌کنند تا بیت کوین را به زیر 26700 دلار برسانند. در صورت موفقیت روند نزولی ادامه خواهد یافت و هدف بعدی 25000 دلار و 21800 دلار خواهد بود.

با این حال اگر خریداران قیمت بیت کوین را به بالای سطح 61.8 % فیبوناچی اصلاحی در 34823 دلار برسانند، شاهد ضعف فشار فروش خواهیم بود. چنین چیزی می‌تواند منجر به افزایش قیمت تا میانگین متحرک 50 روزه در 39626 دلار شود.

تحلیل نمودار 4 ساعته

نمودار 4 ساعته بیت کوین تاریخ 27 اردیبهشت بیانگر آن است که خریداران در کف قیمتی 28800 دلاری مشغول به انباشت هستند و فروشندگان در تلاش هستند تا عبور قیمت از خط روند نزولی را به تعویق بیاندازند. میانگین 20 روزه جهت خنثی دارد و RSI نیز در محدوده میانی قرار گرفته تا همه چیز میان عرضه و تقاضا برابر باشد.

مطلب مفید: پاراسواپ چیست؟ صفر تا صد آشنایی با ParaSwap

اگر خریداران قیمت را از خط روند نزولی عبور دهند، شاهد برتری آنها در آینده خواهیم بود. در این صورت شاهد افزایش قیمت تا سطح 32659 دلاری نیز خواهیم بود. بسته شدن کندل بالای این سطح نیز باعث حرکت به سمت میانگین متحرک 200 روزه می‌شود. با این حال اگر حمایت 28800 دلاری از دست برود، شاهد سقوط به 27700 دلار خواهیم بود. احتمالا خریداران در این سطح فعال شوند اما اگر این اتفاق رخ ندهد، روند نزولی ادامه دار خواهد شد.

تحلیل MANA/USDT

تحلیل مانا تاریخ 27 اردیبهشت نشان می‌دهد که در چند روز گذشته قیمت این ارز در یک روند نزولی قدرمند قرار داشته است. خریداران با موفقیت از سطح 0.6 دلاری حمایت کردند که باعث بازگشت قیمتی به سمت میانگین 20 روزه در 1.36 دلار شد.

نمودار مانا

در یک روند نزولی فروشندگان تلاش خواهند کرد تا دوباره قیمت را به میانگین 20 برسانند. اگر از سطوح کنونی شاهد ریزش باشیم.، فروشندگان دوباره حمایت 0.6 دلاری را مورد آزمایش قرار می‌دهند. شکست این سطح منجر به ادامه یافتن روند نزولی و حرکت مانا به سمت 0.5 دلار می‌شود.

با این حال اگر خریداران تسلیم نشوند و از سطوح کنونی دفاع کنند، نشان از خرید در کف قیمتی خواهد داشت و ممکن است شاهد یک رالی صعودی به سمت میانگین متحرک 50 روزه در 1.94 دلار نیز باشیم.

تحلیل 4 ساعته مانا

تحلیل نمودار 4 ساعته مانا نشان می‌دهد که بازگشت پرقدرت از سطح 0.6 دلاری منجر به شکست میانگین 50 روزه در جهت صعودی شده است. با اینکه فروشندگان تلاش کردند دوباره قیمت را پایین بیاورند اما خریداران در میانگین 20 روزه مشغول خرید بودند. چنین چیزی نشان از تلاش گاوها برای بازگشت به بازار دارد. در صورت موفقیت افزایش قیمت مانا می‌تواند تا میانگین 200 روزه ادامه داشته باشد.

اما اگر شاهد ریزش از سطح کنونی و شکست میانگین 20 روزه باشیم، نشان از فعالیت بیشتر فروشندگان در این سطوح دارد. در این صورت شاهد سقوط قیمت تا 0.95 دلار خواهیم بود. اگر این سطح نیز توان مقابله نداشته باشد حمایت بعدی مانا 0.6 دلار خواهد بود.

MKR/USDT

تحلیل میکر تاریخ 27 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت این ارز پس از برخورد به حمایت مهم 1000  دلاری با رشد همراه شد تا شاهد حمایت خریداران از این سطح با تمام وجود باشیم. خریداران در ادامه قیمت را به بالای میانگین 50 روزه در 1750 دلار نیز رساندند اما سایه بلند کندل بیانگر فروش در سطوح بالا است.

نمودار میکر

با این حال نکته مثبت برای خریداران ادامه دادن رالی صعودی است. میانگین 20 روزه جهت رو به بالا گرفته و RSI نیز بالای محدوده میانی قرار دارد تا شاهد برتری نسبی خریداران در بازار باشیم. خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را از میانگین 50 روزه عبور دهند و در صورت موفقیت مسیر میکر برای حرکت به سمت میانگین 200 روزه در 2179 دلار باز می‌شود.

اما اگر شاهد سقوط قیمت از سطوح کنونی یا میانگین 50 روزه باشیم به معنای فعالیت فروشندگان در سطوح بالا است که می‌تواند باعث ضعف جو صعودی شود و قیمت را نیز تا میانگین متحرک 20 روزه در 1440 دلار کاهش دهد.

تحلیل میکر

نمودار 4 ساعته میکر نشان می‌دهد که میانگین 200 روزه بارها نقش مقاومت را ایفا کرده است اما نکته مثبت برای خریداران خرید در کف قیمتی میانگین 20 روزه است. چنین چیزی به معنای تغییر در احساسات از فروش در رالی های صعودی به خرید در کف های قیمتی است.

مطلب مفید: اثبات zk-STARK چیست؟ معرفی جامع گواه اثبات zk-STARK

اگر گاوها قیمت را بالای میانگین 200 روزه تثبیت کنند، میکر با رالی صعودی همراه خواهد شد که قیمت آن را تا 1800 و سپس 1900 دلار نیز افزایش می‌دهد. اما اگر از سطوح کنونی یا میانگین 20 روزه شاهد سقوط قیمت باشیم، هدف اول میکر در این ریزش میانگین متحرک 50 روزه خواهد بود.

تحلیل ZEC/USDT

تحلیل زی کش تاریخ 27 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت این ارز با موفقیت به حمایت 81 دلاری واکنش نشان داده است. با وجود تلاش فروشندگان برای شکستن این سطح حمایتی، در حفظ سطوح پایین تر ناموفق بودند تا شاهد افزایش تقاضا در این ارز باشیم.

نمودار زی کش

اکنون زی کش توانایی افزایش قیمت تا میانگین 20 روزه در 114 دلار را نیز دارد. این سطح در گذشته به عنوان مقاومت عمل کرده است، در نتیجه فروشندگان از آن برای کند کردن روند بازگشتی بهره خواهند برد. در صورت موفقیت فروشندگان ممکن است شاهد آزمایش دوباره سطح حمایتی 81 دلاری نیز باشیم. به منظور ادامه یافتن روند نزولی خرس ها باید قیمت را زیر این محئوده تثبیت کنند.

اما اگر خریداران موفق به عبور از میانگین 20 روزه شوند، شاهد افزایش قیمت زی کش تا 135 دلار خواهیم بود. در صورت عبور از میانگین 200 روزه در 150 دلار نیز ممکن است تغییر روند صورت گیرد.

تحلیل زی کش

خریداران در نمودار 4 ساعته قیمت را به بالای میانگین 50 روزه رساندند تا شاهد افزایش تقاضا در سطوح بالا نیز باشیم. میانگین 20 روزه جهت رو به بالا گرفته و RSI نیز در محدوده محدوده مثبت قرار دارد تا شاهد برتری گاوها در بازار باشیم. خریداران اکنون با مقاومت ناحیه 108 تا 116 دلاری مواجه هستند و در صورت عبور از این ناحیه هدف آنها 135 دلار خواهد بود.

از سویی دیگر، اولین نشانه ضعف خریداران شکست و تثبیت قیمت زیر 87 دلار خواهد بود. در این صورت شاهد حرکت قیمت زی کش به سمت اهداف 81 و سپس 69 دلاری خواهیم بود. شکست سطح 69 دلاری نیز به معنای ادامه یافتن روند نزولی برای این ارز است.

KCS/USDT

تحلیل توکن بومی صرافی کوکوین تاریخ 27 اردیبهشت نشان می‌دهد که قیمت این ارز در تاریخ 12 مه واکنش قدرتمندی به حمایت 9 دلاری نشان داد و باعث حرکت به سمت سطح 38.2 فیبوناچی اصلاحی در 12.89 دلار شد.

نمودار کوکوین

هدف بعدی می‌تواند سطح 50 % فیبوناچی در محدوده 14.9 دلاری و سپس میانگین متحرک 20 روزه در 15.45 دلار باشد. سطح مذکور از اهمیت بالایی برخوردار است و تثبیت قیمت بالای آن می‌تواند به معنای تغییر روند نزولی نیز باشد. اما اگر قیمت از سطح کنونی با سقوط همراه شود، خرس ها باری دیگر حمایت 9 دلاری را آزمایش خواهند کرد. در صورت شکست این سطح روند نزولی کوکوین ادامه می‌یابد و شاهد سقوط قیمت تا 5 و سپس 4.4 دلار خواهیم بود.

تحلیل کوکوین

نمودار 4 ساعته کوکوین نشان می‌دهد که خریداران قیمت را از میانگین 50 روزه عبور داده تا بازگشتی قدرتمند را آغاز کنند. میانگین 20 روزه جهت رو به بالا به خود گرفته و RSI نیز جهشی به محدوده بالای 50 داشته است تا شاهد برتری گاوها در بازار نیز باشیم.

اگر خریداران قیمت را از میانگین 50 روزه عبور دهند، شاهد رشد قیمت کوکوین تا 15 دلار خواهیم بود. با این حال در صورت واکنش منفی قیمت به میانگین 50 روزه و شکست سطح 12 دلاری دیدگاه صعودی بی اعتبار شده و خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت کوکوین را به زیر حمایت مهم 9 دلاری برسانند.

این تحلیل صرفاْ ترجمه‌ای از وبسایت کوین تلگراف است و بیانگر نظر تیم فکت کوینز و همچنین پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش نیست. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک و خطر خاص خود را دارد. لذا با آگاهی از تمامی خطرات به این بازار وارد شوید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x