با تصمیم نهاد IRS، سود محقق نشده ماینینگ یا استیکینگ مشمول مالیات نمی‌شود
0

با تصمیم نهاد IRS، سود محقق نشده ماینینگ یا استیکینگ مشمول مالیات نمی‌شود

بازدید : 1463

فکت کوینز: ماینرها و استیک کنندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند با خیال راحت به کار خود ادامه دهند چرا که  سازمان خدمات درآمد داخلی ایالات متحده آمریکا (IRS) تصمیم گرفته است که سود محقق نشده ناشی از استخراج یا استیکینگ رمز ارزها مشمول مالیات نمی‌شود. این تصمیم باعث آسودگی خیال بسیاری از افراد حوزه کریپتو شده است.

بر اساس این تصمیم نهاد IRS، یک زوج در شهر نشویل مالیاتی که برای استخراج از بلاک چین تزوس پرداخت کرده بودند را پس خواهند گرفت. لازم به ذکر است که دلیل پس دادن هزینه مالیات، به فروش نرسیدن توکن های استخراجی بوده است. چنین اقدامی از سمت IRS باعث ایجاد شفافیت های بیشتری در زمینه مالیات برای استیکینگ و ماینینگ رمز ارزها می‌شود.

در ماه مه 2021، جاشوا و جسیکا، یک زوج در ایالت تنسی، درخواست بازگشت 3293 دلاری را کردند که در سال 2019 به عنوان مالیات استخراج 8876 توکن تزوس از آنها گرفته شده بود. این زوج درخواست خود را به دادگاه ایالتی بردند و همچنین خواستار اضافه شدن 500 دلار به سرمایه بازگشتی خود شدند.

این زوج در دفاعیه خود بیان داشتند که توکن های دریافتی از طریق پروتکل اثبات سهام بوده و خود جزء دارایی های افراد پرداخت کننده مالیات محسوب می‌شود. به همین دلیل و بر اساس قوانین نهاد IRS، آنها تا زمان فروش توکن ها نباید مشمول مالیات شوند.

مطلب مفید: شبکه داس (Network DOS) چیست؟

با معاملات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان، شاهد آن هستیم که هر حوزه قضایی مالیات گذاری بر رمز ارزها را به شیوه خود مدیریت می‌کند. کشور هند اخیرا اعلام کرده است که تراکنش های رمز ارزی مشمول 30 درصد مالیات خواهند شد. نخست وزیر این کشور نیز از کشورهای عضو گروه G20 خواسته است تا با تلاشی تیمی چارچوبی قانونی و مشترک برای دارایی های دیجیتال تعیین کنند.

لازم به ذکر است که در روز اعمال مالیات های سنگین در هند، کشور تایلند به دلیل انتقاد شدید مردم، مالیات دریافتی از سود تراکنش های رمز ارزی را 15 درصد کاهش داده است. این در حالی است که بر اساس گزارش های مختلف، به نظر ارزهای دیجیتال در کشور پرتغال بدون مالیات خواهند بود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x