آیا کاهش شاخص دلار به رشد بیت کوین می انجامد؟
0

آیا کاهش شاخص دلار به رشد بیت کوین می انجامد؟

بازدید : 105

آیا کاهش شاخص دلار  باعث میشود که بیت کوین قیمت 12000 دلار را بشکند؟ احتمالاً ضعف اخیر دلار به بیت کوین انگیزه میدهد تا به قله های چند ساله ای دست پیدا کند.

از لحاظ تاریخی ، هر زمان که شاخص دلار پایین می آید، بر عکس قیمت دارایی های دیگر که به مأمن امن معروفند افزایش پیدا میکنند. با تجزیه و تحلیل این ارتباط ، می توان چنین نتیجه ای را به وسیله ی بیت کوین (BTC) و USD نیز بدست آورد.

بیت کوین در سال 2020 سودده بوده است، چرا که شاخص دلار آمریکا (DXY) سال سختی را پشت سر گذاشته. اما آیا این حرکت در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نمودارها بیندازیم.

حمایت 11 هزار دلاری بیت کوین

بیت کوین برای جلوگیری از وقوع گپ CME در سطح 9،600 دلار ، باید خط حمایت 11000 دلاری خود را حفظ کند.

کاهش شاخص دلار
نمودار هفتگی بیت کوین/دلار

در حالی که اکثریت بازار منتظر یک نقطه اوج بودند ،این مثلث به سمت بالا شکسته شد. این اتفاق باعث افزایش قیمت تا 11700 دلار و عبور از منطقه مقاومت مهم 11000 تا 11200 دلاری شد.

با این حال ، برای حفظ حرکت صعودی ، سطح پشتیبانی باید در منطقه 11،000-11،200 دلاری باشد تا آزمایش منطقه مقاومت 12،000 دلاری انجام شود.نمودار هفتگی بیت کوین اهمیت سطح مقاومت 12000 دلاری را نشان می دهد. از زمانی که بازار خرسی آغاز شده ، منطقه 12000 دلاری به مانع بزرگی تبدیل شده است.اما حال که شاخص دلار از خود ضعف نشان داده آیا بیت کوین میتواند از این مقاومت عبور کند؟

این مانع حیاتی به تست قیمت در این محدوده منجر شده است . با این حال ، هنوز این موفقیت مهم رخ نداده است. اما اتفاق نظر کلی این است که هرچه یک سطح بیشتر تست شود ، ضعیف تر می شود. به عنوان نمونه ، نقره تقریباً هفت سال طول کشید تا مقاومت 18 دلاری را بشکند.

وقوع این شکست زمان بسیار زیادی طول کشید، زیرا قیمت نقره به طور مداوم با سد ۱۸ دلاری روبرو میشد. با این حال ، دستیابی به این موفقیت و عبور از سطح 18 دلار منجر به حرکت گسترده ای شد و افزایش قیمت 30 دلاری را در پی داشت ،که از زمان شکست تا کنون 60% افزایش یافته است.

کاهش شاخص دلار
نمودار هفتگی نقره

 

اگرچه این مورد برای علاقه مندان به بازار ارزهای رمزنگاری شده زیاد نیست. اما یک حرکت بزرگ برای بازارهای کالاست. بنابراین ، عبور از مانع 12000 دلاری باید منجر به حرکتی عظیم برای بیت کوین شود. و همچنین اولین مانع بزرگ بین قیمت 16،500 تا 17600 دلار پیدا شود. چنین حرکتی تقریباً به 50٪ افزایش قیمت نیز منجر می شود.

مطلب مفید:تحلیل بیت کوین

کاهش دلار برای بیت کوین بهتر است

کاهش شاخص دلار
مقایسه نمودار هفتگی بیت کوین/دلار وDXY

در ماه های اخیر ،با توجه به نوسانات بیت کوین، شاخص دلار آمریکا بسیار بحث آفرین بوده است.کاملاً واضح است که آنها برعکس یکدیگر حرکت می کنند و در نهایت به این نتیجه می رسیم که هر چه  شاخص دلار آمریکا ارزانتر شود به نفع قیمت بیت کوین است.

در واقع ، این همبستگی معکوس آشکار و کاملاً طبیعی است .چرا که اقتصاد جهانی حول ارز ذخیره جهانی ، یعنی دلار آمریکا ساخته شده است. مثال اصلی ضعف های موجود در شاخص دلار آمریکا در واکنش طلا به حباب دات-کام در سال 2000 مشاهده شده است.

*(حباب دات-کام:حباب به پدیده ای اشاره دارد که در آن ارزش سهام صنایع ، بازار و شرکت ها به دلیل برخی هیجانات حواشی آنها به میزان بسیار زیاد افزایش پیدا میکند. و به سرمایه گذاری درشرکت های اینترنتی می انجامد. )

کاهش شاخص دلار
مقایسه نمودار هفتگی طلا و DXY

از زمان فروپاشی بازارها در آن سال ، دلار آمریکا ارزش خود را از دست داد. و به افزایش قیمت 600٪ طلا منجر شد. نقره حتی در این دوره افزایش قیمت 1100٪ داشت.

به همین ترتیب ، هنگامی که دلار آمریکا شروع به نشان دادن قدرت کرد ، طلا و نقره همانطور که انتظار می رفت به شرایط قبلی بازگشتند.

بنابراین ، از آنجا که ضعف اخیر دلار آمریکا منجر به افزایش قیمت در بازارهای کالا شد، این امر همچنین باعث میشود که به هر نوسان بیت کوین در سال های آینده سود تعلق گیرد. معتقدان به بیت کوین این نوسانات را غالباً به عنوان “انصراف از سیستم” طبقه بندی می کنند.

محتمل ترین سناریو برای بیت کوین

کاهش شاخص دلار
نمودار هفتگی بیت کوین/دلار

محتمل ترین سناریو یک ساختار محدود ادامه دار با برخی آزمایشات بیشتر در سطوح پایین تر خواهد بود. برای این سناریو می توان چندین استدلال ارائه داد. اولین مورد ضعف کلی اتریوم در 3 ماه چهارم سال است که منجر به ضعف کلی بازار رمزنگاری می شود.

به طور کلی ، ماه ژانویه ماه خوبی برای اتریوم و بازارها است. با این وجود ، با توجه به تمام شک های موجود در اقتصاد جهانی در این مرحله ، شکست در این سه ماه بعید به نظر می رسد.نتیجه استدلال دوم این است که بازار هنوز در حال ایجاد یک چرخه جدید است. در طول این ساخت و سازها ، محدوده های تجمع (انباشت)تعریف می شوند، و آمادگی برای عبور از موج ناگهانی بعدی به وجود می آید .

کاهش شاخص دلار
نمودار چهار روزه بیت کوین/دلار

نمودار 4 روزه بیت کوین شباهت هایی را با شروع چرخه قبلی در سال 2016 نشان می دهد. در آن زمان ساختارهای طولانی و جانبی در حال حرکت بودند.که پس از آن روندی ناگهانی و بزرگ به سمت سطح مقاومت بعدی رخ داد.

این محتمل ترین سناریو در این مرحله است زیرا بازار هنوز برای چرخه بزرگ بعدی در حال پیشرفت است. این چرخه، بازار را به سطوحی می رساند که قبلاً دیده نشده است ، اما این تغییرات به زمان نیاز دارد و یکباره اتفاق نمی افتد.بنابراین ، سطح تجمع یک قسمت مهم در ساخت چنین بازاری است ، که به نظر می رسد در حال حاضر در حال وقوع است.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x