پیروزی کریگ رایت در دادگاه علیه Bitcoin.org؛ رأی به حذف وایت پیپر بیت کوین
0

پیروزی کریگ رایت در دادگاه علیه Bitcoin.org؛ رأی به حذف وایت پیپر بیت کوین

بازدید : 1442

.گزیده خبر:

کریگ رایت، فردی که خود را ساتوشی ناکاموتو و خالق بیت کوین می‌خواند به‌تازگی در پرونده حقوقی علیه سایت Bitcoin.org پیروز شد. بر اساس حکم دادگاه، کبرا مالک این سایت بایستی وایت پیپر بیت کوین را حذف نماید.

دادگاه کریگ رایت و خالق Bitcoin.org

به گزارش کریپتوپوتیتو، چندی پیش کریگ رایت خواستار حذف وایت پیپر بیت کوین از دو وب‌سایت Bitcoin.org و Bitcoincore.org شد. با این حال، کبرا مدیر وب‌سایت Bitcoin.org از این کار امتناع ورزید. این موضوع باعث شد رایت علیه کبرا دعوی حقوقی را آغاز کند.

اما در این دادگاه کبرا بیش از یک پیروزی احتمالی، برای ناشناس بودن خود ارزش قائل بود. بنابراین ترجیح داد از حق دفاع از خود چشم‌پوشی کند. این موضوع باعث شد تا دادگاه، نهایتاً کریگ رایت را پیروز پرونده بداند و Bitcoin.org به حذف وایت پیپر بیت کوین ملزم شد.

چرا کریگ رایت برنده شد و دقیقاً چه چیزی را به دست آورد؟

رایت در این مسیر مجبور شد تا بسیاری از پرونده‌های حقوقی علیه افرادی که قصد دفاع داشتند را کنار بگذارد. بااین‌حال، گمنامی کبرا برای رایت مسئله‌ای کلیدی بود.

شکایت از مدیر وب‌سایت Bitcoin.org از میان تمامی وب‌سایت‌های منتشرکننده وایت پیپر بیت کوین، اقدامی بود که رایت می‌توانست با امید به اینکه طرف مقابل دفاعی از خود نخواهد کرد انجام دهد. مطلبی که باعث شد رأی به نفع کریگ رایت صادر شده و کبرا جریمه شود.

پیروزی رایت در دادگاه علیه Bitcoin.org تنها یک معنی دارد و آن این است که این وب‌سایت مجبور است دسترسی به وایت پیپر بیت کوین برای انگلستان را قطع کند و وایت پیپر بیت کوین برای این کشور حذف شود. دلیل پیروزی رایت نیز عدم دفاع کبراست.

اما کبرا این حکم را بی جواب نگذاشت. وی درنهایت با طعنه در حساب توییتری خود گفت که باکمال میل، جریمه مقرر 35 هزار پوندی را با انتقال بیت کوین به آدرس عمومی ساتوشی ناکاموتو پرداخت خواهد کرد.

بااین‌حال، به نظر می‌رسد که رایت این پیشنهاد را رد کند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x