السالوادور پرداخت حقوق کارگران با بیت کوین را در نظر می‌گیرد

السالوادور پرداخت حقوق کارگران با بیت کوین را در نظر می‌گیرد
0
بازدید : 2502

گزیده خبر:

به گزارش کریپتوپوتیتو، پس از تصویب بیت کوین به‌عنوان دومین ارز قانونی کشور، دولت السالوادور در حال بررسی امکان پرداخت حقوق کارمندان و کارگران با بیت کوین است.

کار دولت السالوادور با بیت کوین تمام نشده است

بر اساس توییت ایستگاه رادیویی محلی Fuego در روز سه شنبه و به گفته رولاندو کاسترو وزیر کار، سه وزیر کابینه دولت طرح پرداخت حقوق کارگران با بیت کوین را بررسی کرده و در حال کار بر روی آن است.

به گفته کاسترو، تصمیم به پرداخت حقوق کاربران با بیت کوین پس از تبدیل شدن وضعیت بیت کوین به قانون رسمی انجام خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که وزارت کار و وزارت اقتصاد برای گرفتن بهترین تصمیم در این زمینه با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

همان‌طور که پیش‌تر گزارش دادیم، اوایل ماه ژوئن، اکثر کنگره السالوادور به لایحه پذیرش قانونی بیت کوین که توسط نجیب بوکله رئیس‌جمهور این کشور ارائه شده بود رأی مثبت دادند. تحولات اخیر بیت کوین در السالوادور باعث شد تا سرچ نام این کشور در گوگل به اوج جدیدی برسد.

علیرغم اینکه تصمیم السالوادور برای پذیرش قانونی بیت کوین به عنوان واحد پولی خود مورد ستایش و تعریف طرفداران بیت کوین قرار گرفته این حرکت نگرانی‌هایی را برای مؤسسات مالی جهانی به وجود آورده است.

با این حال، دولت نجیب بوکله بر این تصمیم مصمم است و با وجود شک و تردیدها همچنان جاه‌طلبی‌های خود را برای بیت کوین ادامه می‌دهد. همچنین اخیراً بانک ادغام اقتصادی آمریکای مرکزی (CABEI) اعلام کرد که در اجرای طرح پذیرش قانونی بیت کوین به دولت السالوادور کمک خواهد کرد. علاوه بر این، دولت السالوادور نیز مصمم است با استفاده از انرژی حاصل از آتشفشان ها به استخراج بیت کوین بپردازد.

علاوه بر السالوادور، کشورهای دیگری چون پاراگونه و تانزانیا به دنبال استفاده از بیت کوین در اقتصاد خود هستند. اخیراً رئیس‌جمهور تانزانیا به بانک مرکزی این کشور دستور داد تا بر توسعه این مسیر فعالیت کند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x