MXC چیست ؟ هرآنچه باید از ام ایکس سی و ماینرهای آن بدانید!

MXC چیست ؟ هرآنچه باید از ام ایکس سی و ماینرهای آن بدانید!
0
بازدید : 686

MXC Coin پلتفرمی با محوریت مالکیت داده و حفظ حریم خصوصی است. امروزه همه به این باور رسیده‌اند که داده‌ها مثل طلا هستند. شرکت‌ها تیم‌های کاملی را به جمع‌آوری داده‌های شما اختصاص داده‌اند تا آن‌ها را به اشخاص ثالث ‌بفروشند یا خودشان از آنها برای برندسازی و استراتژی بازاریابی خود استفاده ‌کنند تا شما را به عنوان یک مصرف‌کننده جذب کنند. در این مقاله میخواهیم ببینیم که MXC چیست و چه آینده‌ای دارد. با فکت کوینز همراه باشید.

بنیاد MXC نمی‌تواند جمع‌آوری داده‌ها توسط شرکت‌های دیگر را متوقف کند، اما هدف آن بازگرداندن کنترل داده‌ها به دست کاربران است. MXC ارتباطات سخت‌افزاری خودکار را با امنیت فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال اختصاصی خود، Machine Exchange Coin (MXC) ترکیب می‌کند تا انتقال سریع داده‌های رمزگذاری شده را در مقیاس جهانی ارائه دهد.

قیمت توکن MXC در حال حاضر 0.11 دلار، عرضه در گردش آن 2.64 میلیارد واحد و ارزش بازار آن 286.94 میلیون دلار است.

MXC چیست و چه هدفی دارد؟

MXC یک شرکت آلمانی است که در دسامبر 2018 راه‌اندازی شد و با مشاغل و افراد برای انتقال امن و سریع داده‌ها فعالیت می‌کند. همچنین به کاربران امکان می‌دهد تا داده‌های خود را بفروشند و در نتیجه مالکیت آن‌ها را تصاحب کنند و همانطور که باید از آن کسب درآمد کنند.

بیشتر بخوانید: توکن SUI چیست و چرا اخیراً محبوب شده است؟

قابلیت‌های MXC چیست ؟

ارسال امن داده‌ها: اگر یک فرد یا تیمی از افراد در حال جمع‌آوری داده‌ها در شهر هستند، همه آن داده‌ها را می‌توان به دروازه LPWAN MXC، M2 Pro Miner، که به صورت سرتاسر رمزگذاری شده است، ارسال کرد. تیم کارمزد کمی خواهد پرداخت و داده‌ها بدون اتکا به شبکه‌های باز یا ناامن به مقصد ارسال می‌شود. اگر یک جریان پیوسته از داده‌ها در کار باشد، داده‌ها می‌توانند به‌طور مداوم و بدون وقفه ارسال شوند و امکان تجزیه‌وتحلیل زنده را فراهم کنند.

کسب سود از داده‌ها: اگر فرد دیگری به داده‌هایی که تیم فوق جمع‌آوری کرده است نیاز داشته باشد، می‌تواند از بازار داده MXC Data Market استفاده کند تا در ازای آن داده‌ها، مقداری توکن MXC به آنها بپردازد. اگر تیم پیشنهاد را قبول کند، داده‌ها به‌طور ایمن از طریق M2 Pro Miner منتقل می‌شوند. به این ترتیب، تیم تحقیقاتی از داده‌های خود درآمد کسب می‌کنند، مالک M2 Pro Miner نیز با تسهیل انتقال داده‌ها، درآمد منفعلانه کسب می‌کند و فرد به داده‌های با کیفیت دسترسی پیدا می‌کند.

داده‌ها همیشه در برابر حمله آسیب‌پذیر هستند و با ارسال داده‌ها از طریق شبکه‌های باز یا از طریق شبکه‌هایی که داده‌های زیادی در آنها در حال جابجایی است، این داده‌ها آسیب‌پذیرتر می‌شوند. بنیاد MXC از ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) برای افزایش اطمینان و امنیت اطلاعات بیشتر استفاده می‌کند.

MXC چگونه به ساخت شهرهای هوشمند کمک می‌کند؟

MXC از data transmission به طرق مختلف استفاده می‌کند، از کمک به مالکیت امن داده‌ها تا مبارزه با خطرات آتش‌سوزی در استرالیا. این به‌وضوح از مشارکت MXC با شرکت Match X، سازندگان M2 Pro Miner، دوربین‌ها و سنسورهای MXC پیداست.

MXC چگونه به ساخت شهرهای هوشمند کمک می‌کند؟

حسگرها و دوربین‌های MXC علاوه بر استفاده از حسگرها برای جمع‌آوری داده‌ در مورد معیارهای با ارزشی مانند میزان ورود به مراکز خرید، فضاهای پارکینگ موجود و موارد دیگر، می‌توانند از ارتباطات M2M برای تأیید خودکار تهدیدات استفاده کنند. به عنوان مثال، دوربین های MXC برای تشخیص جدی بودن یک آتش‌سوزی با مقایسه فیلم از زوایای مختلف یا اینکه آیا آتش‌سوزی در مناطق جنگلی و موارد دیگر در شرف وقوع است، استفاده می‌شود.

به همین ترتیب، از این دوربین‌ها و حسگرها می‌توان برای تشخیص تصادفات در جاده‌ها، انتقال این اطلاعات به یک قرارداد هوشمند برای ایجاد تغییر در جریان ترافیک و جلوگیری از ازدحام در جاده‌ها استفاده کرد. هدف از این نوع تأیید هوشمند از طریق دوربین‌ها و حسگرهای خودکار، قدم بعدی در ساخت شهرهای هوشمند است.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال Wojak چیست و آینده آن چگونه خواهد بود؟

نحوه کار بنیاد MXC چیست ؟

بنیاد MXC از طریق ترکیبی از سخت‌افزارها و نرم‌افزارها کار می‌کند تا انتقال کاملاً خودکار و M2M داده‌ها را ارائه دهد. این کار از طرق زیر امکان‌پذیر است:

 • LPWAN Gateways یا M2 Pro Miner: این قطعه سخت‌افزاری که در نوامبر 2020 منتشر شد، در حال حاضر در بیش از 70 کشور نصب شده است. این یک ماینر کم مصرف و چند توکنی است که کاملاً خودکار است و از طریق مشارکت در پروتکل MXC، جوایز ماینینگ (به شکل توکن MXC) را ایجاد می‌کند و انتقال سریع، ایمن و قابل اطمینان داده‌ها را میسر می‌سازد.
 • این ماینر همچنین به زودی از استخراج پولکادات (DOT) و بیت کوین (BTC) نیز پشتیبانی خواهد کرد و فرصت‌هایی را برای انباشت ثروت ایجاد می‌کند و در نتیجه پذیرش بیشتر را تشویق می‌کند. ماینر داده‌های حسگر را از طریق ارتباط M2M از شعاع 30 کیلومتری دریافت می‌کند و سپس داده‌های رمزگذاری شده را به دستگاه گیرنده ارسال می‌کند.
 • پروتکل MXC: پروتکل MXC یک شبکه بلاک چین جهانی است که به موازات بلاک چین پولکادات ((Polkadot اجرا می‌شود تا از امنیت داده‌ها هنگام انتقال آن اطمینان حاصل کند. پروتکل MXC این کار را با ایجاد پلی بین شبکه‌های مختلف LPWAN که با بنیاد MXC برای انتقال داده‌ها شریک هستند، انجام می‌دهد. این پروتکل در کنار ماینرهای خود (M2 Pro Miner) و کوین اصلی آن MXC Coin کار می‌کند تا از انتقال سریع و امن داده در مقیاس جهانی اطمینان حاصل کند.
 • MXC Data Market: این بازار بر اساس پروتکل MXC اجرا می‌شود و به مشتریان، دیدی از تمام دروازه‌های موجود MXC و انواع داده‌های داخل شعاع آنها و همچنین هزینه‌های آن‌ها را می‌دهد. این به دارندگان داده اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را سریع و ایمن ارسال کنند و همچنین آن را بفروشند.
 • سیستم مناقصه هوشمند: خریدوفروش داده‌ها و همچنین تراکنش بین کسانی که مایل به ارسال داده هستند و کسانی که دارای  MXC gatewayهستند، همه به‌طور خودکار از طریق سامانه هوشمند مناقصه و بازار داده انجام می‌شود. دارندگان MXC Gateway قیمت خود را پس از راه‌اندازی تعیین می‌کنند و این قیمت در بازار داده ظاهر می‌شود. از طریق ارتباط M2M، کاربران با آن دسته از دروازه‌هایی (Gateweay) که با نیازهای آنها مطابقت دارند (سرعت، هزینه، شعاع و غیره) جفت می‌شوند و سپس سیستم هوشمند مناقصه به‌طور خودکار تراکنش بین ماشین‌ها را پردازش می‌کند.

MXC چه ریسک‌هایی دارد؟

علیرغم اینکه جهان به‌وضوح در جهت شهرهای هوشمند حرکت می‌کند و MXC به دنبال این است که در خط مقدم این حرکت باشد، برخی از مسائل وجود دارد که توسط فناوری آن بی‌پاسخ مانده است.

 • اعتماد: بنیاد MXC ادعا می‌کند که هیچ داده‌ای در دروازه‌های LPWAN آنها باقی نمی‌ماند، با این حال، اگر داده‌ها زیادی از طریق سنسورها و دوربین‌های آن جمع‌آوری می‌شوند، مالک آن داده‌ها چه کسی است؟ اگر بنیاد MXC به دنبال راه‌اندازی حسگرهایی در سراسر جهان برای کمک به ساخت شهرهای هوشمند باشد، این داده‌ها بین کسانی که به دنبال داده‌ها هستند (آکادمی‌ها، مؤسسات تحقیقاتی و غیره) و خود شرکت (از طریق آن) توزیع می‌شود. MXC ادعا می‌کند که می‌خواهد کنترل داده‌ها را دوباره به دست مالکان بازگرداند، اما در این مورد ممکن است مالک اغلب MXC باشد.
 • عیوب در اتوماسیون: قبلاً تلاش‌های زیادی برای ایجاد پاسخ‌های خودکار به رویدادها، مانند تشخیص آتش‌سوزی توسط حسگر و هشدار به خدمات آتش نشانی، یا دوربینی که تصادف را تعیین می‌کند و ترافیک را هدایت می‌کند، انجام شده است. با این حال، همه اینها موفق نبوده‌اند. بزرگراه‌های هوشمندی که در بریتانیا معرفی شدند پس از افزایش مرگ و میر به دلیل مشکلات ناشی از تغییر مسیر ترافیک متوقف شوند.
 • پوشش: ماینرهای MXC M2 Pro هر کدام 30 کیلومتر را پوشش می‌دهند، که اگرچه مسافت زیادی است، اما برای ایجاد تفاوت واقعی در نحوه انتقال داده‌ها در مقیاس جهانی، نیاز به ورودی زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: توکن PEPE چیست و چرا اخیراً محبوب شده است؟

تاریخچه قیمت MXC

در سال 2021، MXC اولین رشد واقعی خود را از زمان عرضه تجربه کرد. این زمانی بود که بنیاد MXC نه تنها برای ارائه انتقال ایمن داده از طریق دروازه‌های LPWAN خود، بلکه برای جمع‌آوری داده‌های قابل‌استفاده از طریق دوربین های هوش مصنوعی Edge و موارد دیگر، آپدیت شد.

2021 همچنین سالی بود که MXC چهار مرکز توزیع جهانی را برای سخت‌افزار خود تأسیس کرد و در نتیجه برد و کاربرد پروتکل MXC خود را افزایش داد. با وجود این رشد، قیمت MXC Coin به دلیل سقوط بازار در سال 2021 شاهد یک ریزش بود. قیمت MXC در آوریل، آگوست و اکتبر 2021 بین 0.05 تا 0.06 دلار و در ژانویه، مه، ژوئیه و سپتامبر 2021 بین 0.01 دلار و 0.02 دلار به پایین ترین سطح خود رسید. در پایان دسامبر 2021 به اوج خود 0.07 دلار رسید. در آخرین روز سال نیز به 0.05 دلار بازگشت.

جالب اینجاست که از آنجایی که کل بازار ارز دیجیتال در سال 2022 روند نزولی داشت، MXC روندی مخالف را طی کرد و بین 0.06 تا 0.12 دلار در نوسان بود.

پیش بینی قیمت MXC

وقتی به آینده MXC نگاه می‌کنیم، باید به کاربرد و سازگاری آن نگاه کنیم، زیرا کاربرد در دنیای واقعی ارزش ایجاد می‌کند و بر قیمت تأثیر می‌گذارد.

 • افزایش درآمد ماینرها: سخت افزار بنیاد MXC در حال بروز شدن است تا استخراج BTC و DOT را اضافه کند. این به معنای انگیزه‌های بیشتری برای کاربران برای سرمایه‌گذاری در ماینر خواهد بود، به این معنی که پذیرش پروتکل MXC و افزایش پوشش برای انتقال امن داده‌ها افزایش می‌یابد.
 • مشارکت: پروتکل MXC با مشارکت با پولکادات، می‌تواند با سایر بلاک چین‌ها ارتباط برقرار کند، در نتیجه دسترسی بسیار گسترده‌تری به داده‌های خود ایجاد کرده و درهایی را به روی پروژه‌های جدید در آینده باز می‌کند.
 • کاربرد در دنیای واقعی: استفاده از سخت‌افزار، مانند حسگرها و دوربین‌ها، برای جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل و خودکارسازی داده‌ها و فرآیندهای داده به این معنی است که بنیاد MXC می‌تواند موقعیت خود را در بسیاری از زمینه‌ها، ازجمله بازاریابی و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها تضمین کند.

با توجه به سرعت توسعه فناوری، به ویژه فناوری بلاک چین و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)، نمی‌توان گفت که قیمت MXC در سال 2030 کجا خواهد بود. با این حال، واضح است که بنیاد MXC از شراکت ابایی ندارد. این انطباق‌پذیری و انگیزه، خصوصیاتی هستند که می‌توانند به معنای روند مثبت قیمت MXC نه تنها در سال 2023، بلکه در سال‌های آتی باشند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله بررسی کردیم که MXC چیست و به توضیح نحوه کار این پلتفرم پرداختیم. بنیاد MXC یکی از سخت‌افزاری‌ترین رویکردها را برای ارزهای دیجیتال و بلاک چین ارائه می‌دهد. این شبکه از بسیاری جهات دارای ویژگی‌های  یک بلاک چین معمولی است، مانند شبکه غیرمتمرکز (پروتکل MXC) و یک کوین بومی (MXC Coin) برای تضمین امنیت و پرداخت هزینه‌ها و پاداش‌ها، اما در برخی ابعاد مانند یک شرکت سنتی با مراکز توزیع، دوربین‌ها، حسگرها و سخت افزار برای انتقال داده‌هاست.

سازگاری و انگیزه MXC برای مشارکت با شبکه‌ها و شرکت‌های دیگر برای ایجاد کاربرد بیشتر در دنیای واقعی مطمئناً به آن کمک می‌کند. البته عواملی مانند اعتماد، پوشش و نقص در اتوماسیون وجود دارد، اما اگر بنیاد MXC به رویکرد فعلانه خود ادامه دهد و دنیای مجازی و فیزیکی را به هم وصل کند، خود را قویاً در حوزه جدید بلاک چین تثبیت خواهد کرد.

سوالات متداول

هدف کوین MXC چیست؟

بنیاد MXC از فضای سنتی فاصله زیادی دارد و قصد دارد در خط مقدم ساخت شهر هوشمند باشد. راه‌حل‌های خودکار برای مشکلات بسیار واقعی ارائه می‌دهد و داده‌ها را به شیوه‌ای سریع و ایمن با هزینه‌ای  بسیار پایین‌تر از شرکت‌های سنتی منتقل می‌کند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x