موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه رمزارزها از قانون قاچاق کالا و ارز جدا شد
0

موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه رمزارزها از قانون قاچاق کالا و ارز جدا شد

بازدید : 1371

فکت کوینز: پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه رمزارزها را از قانون قاچاق کالا و ارز جدا کردیم که در یک قانون جامع همه احکام مورد نظر را بیاوریم.

به نقل از سایت خبری بازار :محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ، با اشاره به تدوین احکام قانونی در زمینه تخلفات در حوزه رمزارزها در مجلس گفت:  در متن قبلی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در کمیسیون تصویب شد، شورای محترم نگهبان نسبت موضوع رمزارزها در این قانون ایراد گرفت.

وی با بیان اینکه حوزه رمزارزها به عنوان پدیده‌ای جدید در نظام اقتصادی تلقی می شود. بیان داشت: از این رو تلاش کردیم تا موضوعات مربوط به حوزه رمزارزها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد چراکه ممکن است گنجاندن این موضوعات در قانون قاچاق کالا و ارز در تعاریف و محتوا و نحوه رسیدگی ها ایجاد اشکال کند.

مطلب مفید: محمدرضا پورابراهیمی: رمزارزها می‌توانند به اقتصاد کشور کمک کند

این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به ایراد اولیه شورای نگهبان و همچنین بررسی هایی که در کمیسیون انجام شد مقرر شد این موضوع از قانون قاچاق کالا و ارز جدا شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه گزارش ماده ۴۵ کمیسیون اقتصادی درباره رمزارزها و طرح اولیه در این زمینه در دستور کار صحن علنی قرار دارد، بیان داشت: لذا ما به جایی که یک حکم جزیی در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه رمزارزها داشته باشیم، انشالله به زودی و بعد از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی پیرو ماده ۴۵ درباره رمزارزها محتوای احکام قانونی در بخش های مختلف را تعیین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در این طرح تکالیفی برعهده مجموعه مبارزه با پول شویی وزرات اقتصا و بانک مرکزی در ارتباط با صرافی هایی که در حوزه رمزارزها فعالیت می کنند، گذاشته خواهد شد، بیان داشت: همچنین در این طرح تکالیفی برای وزرات نیرو درباره تامین برق رمزارزها و تکالیف برای وزرات صمت درباره صدور مجوز فعالیت در حوزه رمزارزها مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ما همه موارد منتهی به فعالیت رمزارزها را در یک طرح جداگانه لحاظ خواهیم کرد بیان داشت: امیداوریم همزمان با این موضوع ما حکمی را در ارتباط با نحوه مبارزه با مصادیق و تخلفات در حوزه رمزارزها که به ذیل قانون قاچاق کالا و ارز اصابت می کند داشته باشیم.

پورابراهیمی بیان داشت: به این دلیل ما موضوع مبارزه با تخلفات در حوزه رمزارزها را از قانون قاچاق کالا و ارز جدا کردیم. که در یک قانون جامع همه احکام مورد نظر را بیاوریم. و مصادیق تخلفات و پولشویی و مصادیق مرتبط با عدم نظارت دولت بر خروجی منابع ارز ی را رد قانون جداگانه ببینیم.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

مطلب مفید: ارز دیجیتال پیمان (PayMon) چیست؟ پیمان (PMN) چه ارتباطی با ذخایر طلا دارد؟

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x