اصول تحلیل تکنیکال برای ترید ارز دیجیتال
0

اصول تحلیل تکنیکال برای ترید ارز دیجیتال

بازدید : 2384

تعریف تحلیل تکنیکال

برای درک واقعی نحوه استفاده از تحلیل تکنیکال در ترید رمز ارزها، باید از معنای آن آگاهی داشته باشید. تحلیل تکنیکال شامل استفاده از اطلاعات دنیای واقعی برای پیش بینی آینده بازار است. این اطلاعات حاصل بررسی آمارهای گذشته ارزهای رمزپایه مورد نظر است. تحلیل تکنیکال شامل استفاده از داده‌های دنیای واقعی برای پیش بینی آینده بازار است. این داده‌ها شامل بررسی آمار گذشته ارزهای رمزپایه مورد بحث است.

اصول تحلیل تکنیکال برای ترید رمز ارز
تحلیل تکنیکال

روش معمول دیگر، تحلیل بنیادی و ارزیابی ارزش ذاتی رمز ارز است. در مقابل، آنالیز فنی به الگوها و ابزارهای نمودار تحلیلی نگاه می‌کند تا نقاط قوت و ضعف رمز ارز را ببیند و آن‌ها را در مورد الگوهای آینده آن بخاطر بسپارد. معامله گران دارایی‌های سنتی‌تر، از جمله سهام، کالاها، ارزها و بازار تبادل خارجی یا فارکس نیز از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. روند استفاده از آنالیز فنی در مورد هر یک از دارایی‌های سنتی ذکر شده، مشابه استفاده از آن در زمینه رمز ارزها است.

ایده‌های پایه‌ای تحلیل تکنیکال

چند ایده وجود دارد که بخشی از تئوری Dow هستند و به عنوان پیش زمینه‌ای برای تحلیل تکنیکال عمل می‌کنند. این تئوری نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری در بازار شامل در نظر گرفتن همه موارد است. برای ارزهای رمزپایه، این «همه» شامل تقاضای فعلی، آینده و گذشته، مقررات، انتظارات از تریدرها، دانش تریدر از رمز ارز و موارد دیگر است. با تحلیل تکنیکال، تریدرها قیمت را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا ببینند طبق احساسات بازار چه پیشنهادی بهتر است.

آنالیز فنی بر این اصل عمل می‌کند که تاریخ هنگام قیمت‌گذاری یا روند مشابه، تکرار می‌شود. بر اساس این واقعیت، تحلیلگران فنی در مورد روانشناسی بازار و ارز رمزنگاری شده پیش بینی می‌کنند. تحلیل تکنیکال بر این ایده نیز تکیه دارد که حرکات از نظر قیمت گذاری هرگز تصادفی نیستند. در عوض، این حرکت قیمت‌ها روند کوتاه مدت یا بلند مدت را دنبال می کنند.

اصول تحلیل تکنیکال برای ترید رمز ارز
ایده های پایه‌ای تحلیل تکنیکال

در بیشتر موارد، وقتی ارز رمزنگاری شده از یک روند پیروی کند، در نهایت روند معکوس نیز دنبال خواهد کرد. تریدهایِ پیروِ تحلیل تکنیکال سعی می‌کنند این روندها را شناسایی کنند تا سود بیشتری کسب کنند. به طور کلی، تحلیل تکنیکال بیشتر از چراییِ اتفاقات، به آنچه در حال وقوع است اهمیت می‌دهد.
بیشترِ تمرکز به سمت موجودی و تقاضا معطوف است. و نگرانیای در مورد تاثیر متغیرهای دیگر بر حرکت قیمت وجود ندارد.

مطلب مفید:الگو شمعی یا کندل استیک

خواندن نمودارهای شمعی

محبوب‌ترین نوع نمودار برای تحلیل تکنیکال، الگوهای شمعی است. در ابتدا می‌تواند ترسناک به نظر برسد اما فهمیدن آن بسیار آسان است.
نام مودار شمعی از آنجا ناشی می‌شود که هر نقطه از نمودار روی نمودار شبیه شمع ظاهر می‌شود. آنها مستطیل‌هایی به رنگ قرمز (یا صورتی) یا سبز هستند و از بالا یا پایین یک خط خارج می‌شوند، که حکم فتیله شمع را دارد. اندازه شمع، فیتیله و همچنین رنگ آن، اطلاعات مهمی را به شما می‌گوید.
بالا و پایین مستطیل اصلی شمع، قیمت باز و بسته رمز ارز برای آن روز است. شمع‌های سبز نشان می دهند که ارزش رمز ارز افزایش یافته است. بنابراین قیمت باز شدن در پایین و قیمت بسته شدن در بالا است. رنگ سبز افزایش ارزش سکه و روند مثبت را نشان میدهد. شمع‌های قرمز (یا صورتی) نشانگر کاهش قیمت هستند. بنابراین قیمت باز شدن در بالا و قیمت بسته شدن در پایین است.

تحلیل تکنیکال - الگوی مشعی
تحلیل تکنیکال – الگوی مشعی

فتیله‌ها می‌توانند از دو انتهای شمع بیرون بیایند. آنها کمترین و بالاترین قیمتهایی را نشان می دهد که رمز ارز در همان دوره به آن‌ها رسیده است. به عبارت دیگر، فتیله‌ها به شما نشان می‌دهند که در حال حاضر بازار بی‌ثبات است.

درک و استفاده از خطوط ترند

یکی از اولین عناصر تحلیل تکنیکال که تریدرها باید یاد بگیرند خطوط ترند است. خطوط ترند مسیری را که رمز ارز بر آن حرکت می‌کند نشان می‌دهد، اما برای تعیین آن‌ها نیاز به تجزیه و تحلیل است. این امر به ویژه با توجه به ماهیت ناپایدار ارز رمزپایه صحیح است. به خاطر نوسانات، تجزیه و تحلیل تکنیکی نیاز دارد که روند کلی را در بین بالا و پایین‌ترین سطح صعود یا نزول پیدا کند. در حالت پیچیده‌تر، روندها ممکن است به یک طرف حرکت کنند. روندهای یک طرفه نشان می‌دهند که رمز ارز به طور قابل توجهی حرکت نزولی یا صعودی نداشته است.

بیشتر نرم‌افزارها برای ترید یا ردیابی ارز رمزپایه شامل خطوط ترند یکپارچه هستند. عملکرد آن‌ها ممکن است خودکار باشند، اما شما می‌توانید خطوط ترند خود را با درجه دقت بیشتری مشخص کنید. هرچه خطوط ترند دقیق‌تر باشند، پیش بینی‌های شما دقیق تر خواهد بود.

روش خاص ترسیم خط ترند دقیق بر اساس برنامه تجزیه و تحلیل مورد استفاده شما متفاوت است. در بیشتر موارد، کار را با قرار دادن خط ترند صحیح روی کم‌ترین قیمت نمودار شمعی شروع کنید. از آن‌جا تقریباً خط را گسترش دهید تا پایین‌ترین نقطه شمع را لمس کند. مراقب باشید که پایین‌ترین میزان را برای هر دو داشته باشید. بنابراین هرگونه تنظیمات لازم را از پیش انجام دهید. از آن‌جا به بعد می‌توانید خط را به طور خودکار ادامه دهید.

درک سطوح حمایت و مقاومت

مفاهیم دیگری که باید در تحلیل تکنیکال درک کرد، حمایت و مقاومت است. هر دوی این‌ها خطوط افقی هستند که می توانید روی نمودار معاملات خود رسم کنید. تا اطلاعات بیشتری نسبت به رمز ارز مورد نظرتان پیدا کنید.

سطح حمایت نقطه‌ای است که در آن تریدرها می‌خواهند مقادیر زیادی از کریپتو را خریداری کنند. به عبارت دیگر، از آنجا که تریدرها احساس می‌کنند رمز ارز کم است، تقاضای زیادی نسبت به آن دارند. هنگامی که کریپتو به سطح حمایت نزدیک می‌شود، تقاضای زیاد به طور معمول روند نزولی را متوقف می‌کند. در برخی موارد، حتی می‌تواند مسیر حرکت را به سمت بالا تغییر دهد.

سطوح پشتیبانی و مقاومت
تحلیل تکنیکال – سطوح حمایت و مقاومت

سطح مقاومت برعکس است. در این حالت، عرضه زیاد، بدون تقاضای زیاد، وجود دارد. خریداران احساس می‌کنند کریپتو در این مرحله گران شده و در مقابل خرید آن مقاومت می‌کنند. اگر مقدار کریپتو به این سطح مقاومت نزدیک شود، مقدار زیادی از عرضه را پیدا می‌کند که قیمت را به عقب می‌کشاند.

گاهی اوقات، تحلیلگران تکنیکال رمز ارز تغییرات شبیه به این را مشاهده می‌کنند. در این موارد، خریداران ممکن است در خطوط پشتیبانی جمع شده و کریپتو را در خط مقاومت بفروشند. این امر معمولاً در حالت حرکت جانبی اتفاق می‌افتد.

اگر تحلیل تکنیکال شما شامل شکست سطح حمایت یا مقاومت باشد، احتمالاً نشان دهنده تقویت روند فعلی است. اگر سطح مقاومت به سطح حمایت تبدیل شود، این روند حتی بیشتر تقویت می‌شود. به خاطر داشته باشید که شکست‌های کاذب نیز ممکن است رخ دهند. در این صورت روند تغییر نخواهد کرد. به همین دلیل، تحلیل تکنیکال نیاز به مشاهده چندین شکل برای تعریف روند دارد.

مطلب مفید:چطور با شناخت سطح حمایت و مقاومت بهتر ترید کنیم؟

ترکیب تحلیل تکنیکال با روش‌های دیگر

در حالت ایده آل، هیچ‌وقت نباید در معاملات ارزهای رمزپایه صرفا به تحلیل تکنیکال اعتماد کنید. بهتر است از هیچ یک از روش‌های تجزیه و تحلیل به تنهایی استفاده نکنید. زیرا اطلاعات محدودی به شما می‌دهند. اگر بخواهید فقط به تحلیل تکنکیال تکیه کنید، هیچ اطلاعاتی درباره احساسات و اخبار، که بخش‌هایی از تحلیل بنیادی هستند، دریافت نمی‌کنید. این امر به ویژه در معاملات ارز دیجیتال مشکل ساز است. زیرا عواملی مانند هش استخراج و مقررات می‌توانند تأثیر قابل توجهی در قیمت سکه داشته باشند. این در حالی است که تحلیل تکنیکال این موارد را در نظر نمی‌گیرد.

نتیجه گیری

تحلیل تکنیکال می‌تواند به تریدرهای ارزهای دیجیتال بینشی نسبت به گذشته کریپتو ارائه دهد. و پیش بینی‌های آینده را تسهیل کند. بیشتر نرم‌افزارهای نمودارسازی دارای ابزار تحلیل تکنیکال متعددی هستند که از قبل در آن تعبیه شده‌اند و می‌توانید پیش‌بینی آن‌ها را با تجزیه و تحلیل خود بهبود دهید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، همیشه سعی کنید تحلیل تکنیکال و روش‌های دیگر را با هم ترکیب کنید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x