Bulletproofs+ چیست؟ در هارد فورک مونرو چه اتفاقی خواهد افتاد؟
0

Bulletproofs+ چیست؟ در هارد فورک مونرو چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بازدید : 50

آزمایشگاه تحقیقاتی مونرو چندی پیش اعلام کرد که قرار است از پروتکل Bulletproofs، یک سیستم اثبات دانش صفر در شبکه مونرو برای تایید اعتبار بلاک ها استفاده شود. این قابلیت باعث رمزنگاری سریع تر و تایید اعتبار در بلاک چین می‌شود. از این رو، در این مطلب از فکت کوینز قصد داریم تا به بررسی کلی این پلتفرم جدید شبکه مونرو پرداخته و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

پروتکل Bulletproofs+ چیست؟

چندی پیش آزمایشگاه تحقیقاتی مونرو اعلام کرد که در هاردفورک مونرو Bulletproofs+ (سیستم اثبات دانش صفر که جهت تغییر اثبات ها یا Proofs در بلاک چین این ارز دیجیتال استفاده می‌ شود)، با موفقیت پیاده ‌سازی می‌شود.

بیشتر بخوانید:  وایت پیپر مونرو – قسمت اول

Bulletproofs+ به عنوان قبلیتی در هارد فورک مونرو ، یک ZKRP یا پروتکل اثبات محدوده دانش صفر (zero knowledge range proof) است که توسط توسعه دهندگان مونرو و بر اساس Bulletproofs ساخته شده است. از طرفی، این پروتکل به هیچ گونه تنظیمات قابل اعتمادی مشابه با پروتکل Bulletproofs نیاز ندارد. از آنجایی که کدهای Bulletproofs+ مبتنی بر Bulletproofs است، شباهت های قابل توجهی در اجرای هر دوی آنها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: اثبات دانش صفر (ZKP) چیست؟ قسمت اول

در واقع Bulletproofs+ برای هر تراکنش و صرف نظر از تعداد خروجی های ایجاد شده، به 96 بایت کمتر از Bulletproofs نیاز دارد.

پروتکل Bulletproofs+؛ هاردفورک مونرو

بصورت کلی، چارچوب Bulletproofs+ به شکلی طراحی گردیده که به یک جایگزین برای سیستم اثبات دانش صفر فعلی (Bulletproofs)  بدل شده تا بدین ترتیب، تغییری در اثبات های فعلی ایجاد کند. در حقیقت، Bulletproofs+ قادر است تا اثبات هایی با ابعاد کوچک‌ تر، فرایند تولید اثبات سریع‌ تر و همچنین تأیید سریع‌ تر تراکنش ها با تکیه بر تجمیع چندین اثبات بصورت همزمان را در بلاک چین مونرو تضمین‌ کند.

پروتکل Bulletproofs+
Bulletproofs+ یک سیستم اثبات محدوده دانش صفر (zero knowledge range proof) است که بر اساس پروتکل Bulletproofs ساخته شده است. منبع: suyash67

از این رو، این خصوصیات منجر به تراکنش‌ هایی سبک ‌تر در بلاک چین مونرو، ایجاد نسل سریع‌ تری از کیف‌ پول‌ ها و همچنین امکان تأیید سریع ‌تر تراکنش ها در لایه نهایی شبکه این ارز دیجیتال خواهد شد. علاوه بر این، در هاردفورک مونرو تولید اثبات و تایید تراکنش ها در Bulletproofs+ نیز به مراتب سریعتر از Bulletproofs است. در واقع اثبات ها در Bulletproofs+ با 10 درصد سرعت بیشتر در قیاس با پروتکل Bulletproofs تولید می‌شوند.

همچنین بخوانید: هارد فورک جدیدی در انتظار شبکه مونرو؛ چه تغییراتی صورت خواهد گرفت؟

مزایای استفاده از پروتکل Bulletproofs+

اساساً در این پروتکل، اثبات ها معمولاً در کیف پول خود کاربران ایجاد شده و از این رو، مستقیماً بر محاسبات درون زنجیره ای (On- chain analysis) شبکه بلاک چین تأثیر نمی گذارند. با وجود این موارد، تولید سریعتر اثبات، باعث شده تا بار محاسباتی روی کیف پول ها کاهش پیدا کرده و در نتیجه، این امر به پردازش سریع تر تراکنش ها در شبکه مونرو کمک شایانی می کند.

پروتکل Bulletproofs+
برای هر تراکنش، صرف نظر از تعداد خروجی های ایجاد شده، پروتکل Bulletproofs+ به 96 بایت کمتر از پروتکل Bulletproofs نیاز دارد.

بطور کلی، مدت زمان تأیید اثبات ها در یک شبکه بلاک چین، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چراکه اثبات‌ ها باید در خود شبکه بلاک چین و به وسیله ماینرها و دیگر شرکت ‌کنندگان در شبکه تأیید شوند. حال با درک ‌این موضوع، در هارد فورک مونرو فرایند راستی‌ آزمایی پروتکل Bulletproofs+ برای اثبات‌ های متعلق به میزان مشخصی از دامنه شبکه، بسیار سریع ‌تر از Bulletproofs است.

با این حال، درست مشابه با Bulletproofs، در Bulletproofs+ نیز تایید دسته ای از اثبات ها با یکدیگر، بسیار کارآمدتر از تایید جداگانه هرکدام از آنها است.

جدا از این موارد، اندازه اثبات ها نیز مستقیماً بر فضای مورد استفاده در بلاک چین تأثیر می گذارند. در حالی که زمان تأیید اثبات ها تا حد زیادی بر محاسبات روی زنجیره نیز تأثیرگذار خواهد بود. نتیجتاً اینکه، کاهش اندازه اثبات ها و همچنین افزایش سرعت تأیید ناشی از استفاده از Bulletproofs+، به وضوح شبکه مونرو را ترغیب به استفاده از این پروتکل در بلاک چین خود کرده است.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x