near

NEAR Protocol (near) 27

نیر
3.45$ -1.4%
110,573 تومان معادل تومانی با تتر 32,050 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
-1.4%
هفته اخیر
-7.68%
یک ماه اخیر
-35.31%
یک سال اخیر
50.24%
مارکت کپ
$2,501,537,384
حجم روزانه
$-54,315,207 -2.13%
کمترین قیمت
$3.29
بیشترین قیمت
$3.58

درباره ی نیر

نیر با نام اختصاری near در حال حاضر در رتبه 27 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 3.45 دلار که با نرخ تتر 32,050 تومان معادل 110,573 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر -1.4 درصد کاهش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 20.44 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 83.17 درصد کاهش داشته است


پروتکل نیر (Near) چیست؟

پروتکل نیر یک پلتفرم برای برنامه های غیرمتمرکز است که به منظور استفاده از برنامه ها در بستر وب طراحی شده است. این شبکه براساس مکانیزم اجماع گواه اثبات سهامی (Proof-of-Stake) موسوم به " Nightshade" کار می کند. مکانیزمی که هدف آن ارائه مقیاس پذیری و کارمزدهای پایدار است. توکن نیر (NEAR) رمزارز کاربردی بومی این بستر است که برای موارد زیر استفاده می شود:
 • کارمزد پردازش تراکنش ها و ذخیره ی داده ها.
 • پیشبرد کارِ نودهای اعتبارسنج در شبکه از طریق پس انداز توکن های NEAR.
 • آرای حاکمیتی برای تعیین نحوه ی تخصیص منابع شبکه.
ابزارهای توکن NEAR عبارتند از:
 • کیت توسعه نرم افزاری توکن NEAR که شامل ساختارهای استاندارد داده و ابزارهای آزمایش Rust و AssemblyScript می شود.
 • پلتفرم توسعه ی " Gitpod" در NEAR برای ایجاد تجربه ی فعال بدون اتلاف وقت نزد توسعه دهندگان قرار می گیرد.
 • کیف پول نیر (NEAR WALLET) که به توسعه دهندگان برنامه های کاربردی اجازه می دهد تا تجربیات کاربری سودمندی را ایجاد کنند.
 • جستجوگر نیر (NEAR EXPLORER) که به اشکال زدایی از قراردادها و درک عملکرد شبکه کمک می کند.
 • ابزارهای خطّ فرمان نیر (Command Line Tool) که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه ها را از محیط های محلی اجرا کنند.

وضعیت کوین نیر (NEAR) در بازار

پروتکل NEAR شبکه ی اصلی خود را در 22 آوریل 2020 با 1 میلیارد توکن آغاز کرد. توکن هایی که در زمان پیدایش ایجاد شده بودند. 5٪ عرضه ی مضاعف هر ساله برای پشتیبانی از شبکه به صورت پاداش دوره ای صادر میشود. از این تعداد، 90٪ آن به اعتبار سنج ها (4.5٪ از کل)، و 10٪ به خزانه ی این پروتکل (0.5٪ از مجموع) اختصاص می یابد. 30٪ از کارمزد تراکنش ها به عنوان تخفیف به قراردادهایی تعلق می گیرد که با تراکنشی تعامل دارند. در حالی که 70٪ باقیمانده سوزانده می شوند.

تاریخچه ی این پروتکل

پروتکل نیر زاییده ی ذهن توسعه دهندگانی چون الکس اسکیدانوف (Alex Skidanov) و ایلیا پولوسوخین (Illia Polosukhin) است. هر دوی آنان تجربه ی زیادی در زمینه ی برنامه نویسی دارند. این دو نفر زمانی ملاقات کردند که اسکیدانوف در شرکت " Y Combinator" کار می کرد. شرکتی که از شرکت های نوپا حمایت مالی می کرد. در ژوئیه 2018 ، آنان کار بر روی پروژه ای را آغاز کردند که به توسعه دهندگان اجازه می داد تا نرم افزارهای خود را با مشکلات کمتر ساخته و روانه بازار کنند. این پروژه به پروتکل NEAR تبدیل شد. پروتکلی که اکنون بیش از 40 کارمند از جمله توسعه دهندگان با تجربه ی گوگل و " MemSQL" را به خدمت خود درآورده است. بر طبق وب سایت رسمی این پروتکل، بسیاری از توسعه دهندگان دارای جوایز و نشان هایی از مسابقاتی در زمینه ی کدگذاری و زمینه های مرتبط هستند. از جمله ی این مسابقات، میتوان به مسابقه دانشگاهی برنامه نویسی بین المللی (ICPC: International Collegiate Programming Contest) اشاره کرد. اسکیدانوف خودش در هر دو شرکت MemSQL و مایکروسافت (Microsoft) کار کرده است. این در حالی است که خدمات پولوسوخین به پلتفرم یادگیری ماشین آلات با منبع باز با نام " TensorFlow"، و موتور جستجوی گوگل معطوف بوده است.

خرید توکن NEAR

توکن NEAR، توکن ارز دیجیتال پروتکل نیر به شمار می رود. این توکن را میتوان از بسیاری صرافی های معتبر همچون بایننس و کوین بیس خریداری کرد. توکن نیر (NEAR) قابل مبادله با دیگر توکن ها، استیبل کوین ها، و ارز رایج کشورهاست. همچنین در ایران نیز میتوانید با پرداخت ریالی در صرافی های دیجیتال معتبر به این توکن دست پیدا کنید.  
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان