صرافی کوینکس چیست ؛ آشنایی با یکی از مهم‌ترین صرافی‌های دنیا
0

صرافی کوینکس چیست ؛ آشنایی با یکی از مهم‌ترین صرافی‌های دنیا

بازدید : 593

صرافی کوینکس چیست ؟ با پلت‌فرم کوینکس (CoinEx) آشنا هستید؟ این صرافی از مهم‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال دنیاست که حجم وسیعی از معاملات مربوط به رمزارزها در بستر آن انجام می‌شود. اگر دانش کافی و اطلاعاتی مناسب درباره شیوه کار در این صرافی را داشته باشید، امکان پیگیری معاملات سودآوری را در پلت‌فرمش خواهید داشت. در این مقاله از فکت کوینر با کوینکس بیشتر آشنا خواهید شد.

صرافی کوینکس چیست ؟

صرافی کوینکس چیست

کوینکس پلت‌فرمی بین‌المللی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که در هنگ‌کنگ فعالیت خود را شروع کرد . این صرافی در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی راه‌اندازی شد. فعالیت‌های مختلف و متعددی از جمله قراردادهای دائمی، استخراج یا ماینینگ، معاملات مارجین و عملیات گوناگون مربوط به تبادلات رمزارزی در صرافی کوینکس انجام می‌شود.

حدود ۱۵ زبان مختلف در این صرافی پشتیبانی و بر تعداد زبان‌های گوناگون آن هم مدام اضافه می‌شود. در بیشتر از ۱۰۰ کشور، کاربران مختلف کوینکس در بستر صرافی فعالیت دارند. شمار کاربران کوینکس به حدود ۲ میلیون نفر می‌رسد که رقم اندکی نیست. برداشت و واریز در صرافی ارز دیجیتال مذکور در مسیری پرسرعت و روان پیش می‌رود و کاربران مختلف از نقاط گوناگون دنیا را راضی نگه می‌دارد.

لینک مفید: صرافی های ارز دیجیتال ؛ آشنایی با بهترین صرافی ها و خریدوفروش در آن‌ها

رمزارزها و روش‌های پرداخت در کوینکس چیست؟

صرافی کوینکس چیست

حدود ۱۲۴ رمزارز مختلف در کوینکس تبادل و معامله می‌شوند و بیش از ۳۱۰ بازار در آن وجود دارد. امکان واریز و برداشت تمام ارزهای دیجیتالی در این صرافی موجود است. کاربران از طریق کارت‌های اعتباری ویزا و مسترکارت می‌توانند به‌طور مستقیم از صرافی کوینکس خرید و فروش داشته باشند. از خدمات صرافی‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرافی کوینکس بستری ساده و سریع برای تبادل دارایی‌های دیجیتالی مختلف با یکدیگر را فراهم می‌کند.
  • این صرافی امکان خرید رمزارزها با کارت‌های اعتباری را ممکن کرده است.

لینک مفید: بهترین صرافی ارز دیجیتال جهان کدام است؟ بررسی فهرستی از بهترین ها

زنجیره کوینکس چیست؟

صرافی کوینکس چیست

صرافی کوینکس توکنی مخصوص به خود هم دارد که به کوینکس‌چین(CoinEx Chain) موسوم است. وایت‌پیپر(white paper) یا اطلاعات کلی و عمومی درباره این توکن در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ میلادی منتشر شد.

ادعا می‌شود که کوینکس‌چین نخستین توکن یا زنجیره‌ای است که مختص صرافی‌های غیرمتمرکز روانه بازار می‌شود. هدف از این توکن هم ایجاد سیستم معاملات غیرمتمرکزی است که مبتنی بر عملیات گروهی کاربران و قوانینی واضح و شفاف پیش می‌رود و کاربران خودشان دارایی‌های دیجیتالی مربوط به خود را کنترل می‌کنند.

علاوه بر بستر غیرمتمرکز معاملاتی، زنجیره کوینکس شامل زنجیره هوشمندی هم هست که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی به‌عمل می‌آورد و مراقب تأمین ایمنی حریم خصوصی کاربران نیز هست. در نهایت هم صرافی کوینکس‌چین اکوسیستم ایده آلی خواهد بود که با ساختار زنجیره عمومی موازی کارش را پیش می‌برد.

لینک مفید: خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کوینکس CoinEx

آیا کوینکس امنیت کافی دارد؟

صرافی کوینکس چیست

راه‌کارهای امنیتی در صرافی کوینکس چیست ؟ کوینکس یکی از امن‌ترین بسترهای تبادل و معامله رمزارزهای دیجیتالی است. دلیل این امنیت چیست:

  • در کوینکس از پروتکل HTTPS (برای تأمین امنیت از فناوری رمزگذاری SSLیا TLS بهره می‌برد) استفاده می‌شود.
  • احراز هویت دوعاملی (2-Factor authentication) هم از جمله عواملی است که امنیت صرافی کوینکس را تأمین می‌کند. این فناوری می‌تواند فرایند ورود به بستر صرافی و داده‌های مربوط به هر کاربر را در امنیت کامل نگه دارد.
  • ذخیره‌سازی از راه کیف پول‌های سرد در کوینکس هم راهی امن برای حفظ دارایی‌های دیجیتالی است.
  • استراتژی قابلیت چندامضایی (Multi-signature strategy) هم امنیت دارایی‌های دیجیتالی را حفظ می‌کند.

لینک مفید: صرافی کوینکس (CoinEx): بهترین صرافی برای ایرانیان در برابر تحریم

صرافی کوینکس به چه کشورهایی خدمات ارائه می‌کند؟

صرافی کوینکس چیست

نام کشورهای تحت پوشش صرافی کوینکس چیست ؟ کوینکس به کاربرانی از کشورهای مختلف خدمات ارائه می‌کند. از جمله این کشورها می‌توان به آمریکا، انگلستان، استرالیا، کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا اشاره کرد.

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، زبان‌های گوناگون هم در بستر این صرافی پشتیبانی می‌شوند و ۱۰۰ کشور و منطقه در صرافی کوینکس قابلیت فعالیت در بستر کوینکس را دارند. کاربران ایرانی هم می‌توانند از خدمات صرافی کوینکس بهره ببرند؛ برای دسترسی به خدمات آن نیاز به استفاده از آی‌پی‌هایی (IP) غیرایرانی است.

لینک مفید: آموزش ترید در صرافی کوینکس | از راهنمای استفاده تا مزایا و معایب این صرافی

کارمزد صرافی کوینکس چقدر است؟

صرافی کوینکس چیست

این پلت‌فرم از خریداران و فروشندگان کارمزدهای مختلف و متنوعی دریافت نمی‌کند. مدل کارمزدی آن مدل هزینه ثابت(flat fee model) است و ۰.۲ درصد را پیشنهاد می‌کند. این کارمزد مطابق متوسط جهانی بازار مشخص می‌شود.

متوسط جهانی بازار در حدود ۰.۲ تا ۰.۲۵ درصد است. البته این را هم در نظر داشته باشید که اخیرا شاهد حرکت کارمزد صرافی‌های مختلف از جمله کوینکس به سمت مبالغ و درصدهای بسیار کمتر هم هستیم(برای مثال در حدود ۰.۱ درصد).

کارمزد برداشت

کارمزد برداشت کوینکس معادل ۰.۰۰۰۰۵۱ بیت‌کوین بازای برداشت هر بیت‌کوین است. این مبلغ بسیار کمتر از متوسط صنعت و بازار است.

روش‌های واریز وجه

روش‌های واریز وجه به صرافی کوینکس چیست ؟ صرافی کوینکس هیچ سرمایه و واریز دیگری به جز رمزارزها را پوشش نمی‌دهد. بنابراین، سرمایه‌گذاران تازه‌وارد ارزهای دیجیتالی در معاملات کمی محدود می‌شوند. اگر هیچ رمزارزی در اختیار ندارید اما مایل به شروع فعالیت در بستر این صرافی هستید، باید در درجه نخست، از صرافی‌های دیگر رمزارز بخرید و سپس وجه مورد نظرتان را به این صرافی انتقال دهید.

نِمای معاملات کوینکس

صرافی کوینکس چیست

نمای معاملات در صرافی کوینکس چیست و چطور پیش می‌رود؟ در دوم آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی، کوینکس امکان دیگری موسوم به شتاب‌دهنده نیز معرفی کرد. این سرویس برای تبلیغ و کمک به پروژه‌های بلاک‌چینی طرح شده بود که از کیفیت و امنیت بالایی برخوردار بودند.

معامله‌گران یا همان تریدرها (trader) در این پلت‌فرم می‌توانند مشارکت داشته باشند و مبلغی از سود پروژه را به خود اختصاص بدهند. البته به شرطی که پروژه به‌خوبی پیش برود. چنین روندی مانند این است که در بستر عرضه اولیه کوین (ICOs) شرکت کنید با این تفاوت که دیگر برخی از امور و تحقیقاتی که باید در آن بستر از سمت خود معامله‌گر صورت بگیرد از سوی فردی دیگر انجام شده است.

پشتیبانی از موبایل

صرافی کوینکس روی تلفن‌های همراه هم در دسترس قرار دارد. در واقع، در قالب اپلیکیشنی موبایلی هم موجود است. هم سیستم‌های اندروید و هم ios می‌توانند به‌طور رایگان آن را دانلود کنند.

معاملات اهرمی یا لوریج‌دار(Leveraged Trading)

کوینکس از تاریخ ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۹، معاملات اهرمی را هم در بستر خود قابل‌انجام کرده است. منظور از معاملات اهرمی در صرافی کوینکس چیست و چه نوع فعالیت‌هایی را پوشش می‌دهند؟

این دسته از معاملات می‌توانند سود و بازگشت کلانی داشته باشند. البته ریسک بالایی که دارند امکان متضررشدن را هم بعید و دور از ذهن نگه نمی‌دارد.

لینک مفید: مقایسه صرافی coinex و kucoin، دو جایگزین عالی برای صرافی بایننس در ایران

در آخر

صرافی کوینکس چیست

پس دریافتید که صرافی کوینکس چیست و چطور می‌تواند امنیت معاملات در دنیای رمزارزهای دیجیتالی را برایتان فراهم کند. راه اصلی ورود به معاملات ارزهای دیجیتالی این است که بتوانید با ابزارها و پلت‌فرم‌های مهم آن آشنا شوید و کار کنید.

صرافی کوینکس هم از آن صرافی‌هایی است که امنیت، سرعت و سادگی عملیات در آن شهرت زیادی برایش به همراه داشته است. کاربران ایرانی زیادی هم در آن فعالیت می‌کنند.

برگرفته از: censed.medium.com و cryptowisser.com

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x