کیف پول SPV ، روشی برای تایید پرداخت ساده
0

کیف پول SPV ، روشی برای تایید پرداخت ساده

بازدید : 1929

در مقالات گذشته در مورد کیف پول های HD صحبت شد.در این مقاله به بررسی کیف پول SPV می پردازیم.

انواع نود در بلاکچین

همانطور که در مقالات قبلی دیدیم، شبکه ای از کامپیوترها (نودها) بلاکچین را اجرا می کنند. در بلاکچین چند نوع نود یا گره وجود دارد. Full nodeیا گره کامل که یک نسخه از کل بلاکچین را نگهداری می کنند. گره سبک یا لایت نود (Light node)که کپی کامل بلاکچین را نگه نمی دارد.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\SPV Wallet.jpg
SPV Wallet

تأیید پرداخت ساده (SPV) روشی است که در مقاله Satoshi Nakamoto شرح داده شده است. SPV به یک گره Light node از شبکه اجازه می دهد بدون اینکه کل بلاکچین را بارگیری کند ، بررسی کند که تراکنش در بلاک چین بیت کوین گنجانده شده است. سرویس گیرنده SPV فقط نیاز به بارگیری هدر بلاک دارد که بسیار کوچکتر از بلاک های کامل هستند.سرویس گیرنده های SPV امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های وب ارائه می دهند ، زیرا نیازی نیست با اطلاعاتی که ارسال می کنند به سرورها اعتماد کنند.

کیف پول SPV چیست؟

SPV مخفف Simplified Payment Verification (تأیید پرداخت ساده) است. روشی که در آن کیف پول ها می توانند به سرعت ، به راحتی و با استفاده از منابع اندک کار کنند. این کار آنها را برای استفاده در تلفن های هوشمند و پرداخت مطمئن با ارزهای رمزپایه مناسب می کند.

پیاده سازی سیستم SPV ، امکان تأیید یک تراکنش خاص در بلاکچین را بدون نیاز به بارگیری کامل آن فراهم می کند. این روش مبتنی بر اثبات درخت مرکل است که شامل هش تراکنش و هش یک بلاک خاص است. این سیستم برای تأیید درج عملیات فقط به قسمت کوچکی از یک بلاک نیاز دارد.

بنابراین ، کیف پول های SPV کیف پول هایی هستند که نیازی به کپی کامل بلاکچین ندارند. آنها کاربران را به منظور انجام مراحل تأیید تراکنش ها مستقیماً از طریق برنامه به شبکه ارزهای رمزپایه متصل می کنند. در بعضی موارد ، کیف پول های SPV به گره های کامل متصل به شبکه متکی هستند.

توجه به این نکته مهم است که کیف پول SPV صرفاً بر اساس تأیید سایر گره های شبکه نیست ، بلکه بهترین هش هدر را نیز تجزیه و تحلیل می کند. اجرای SPV تضمین می کند که دارای سطح مناسب سختی هش کردن است. به همین ترتیب ، کیف پول های SPV هیچ تاثیری در امنیت کلیدهای خصوصی شما ندارند.

به عنوان یک واقعیت ، کیف پول های سبک روش SPV را اجرا می کنند . امکان هماهنگی و پیکربندی سریع تر را فراهم می کند. و به کمبود فضای ذخیره سازی دیسک نیاز دارند.

ویژگی های  SPV

  • کیف پول SPV نیازی به بارگیری کل بلاکچین ندارد. آنها می توانند برای تأیید یک تراکنش خاص ، پرداختها را از طریق تست درخت مرکل تأیید کنند.
  • پس از تأیید اثبات ، بلاکی را که تراکنش در آن است تأیید شده تا اطمینان حاصل شود که در داخل بلاکچین است.
  • پس از تأیید این دو فرآیند ، تراکنش درست انجام می شود و به عنوان درآمد یا هزینه در کیف پول درج می شود.
  • این کیف پولها از فضای ذخیره سازی کمتری روی دیسک استفاده می کنند.
  • مراحل نصب ، همگام سازی و پیکربندی در مقایسه با کیف پول full بسیار سریعتر است.
  • فناوری SPV ایمن و قابل اعتماد است و امکان بررسی سریع تراکنش ها را فراهم می کند.
  • کیف پول SPV که قطعی نیز هست ، امکان بازیابی وجوه از طریق seed را فراهم می کند.
  • این کیف پولها سرعت بالاتر و سادگی در تنظیمات را به کاربران ارائه می دهند.
  • لازم نیست نگران امنیت کلیدهای خصوصی باشید . زیرا کیف پول های SPV آنها را در سرورها یا به صورت آنلاین ذخیره نمی کنند. آنها از دستگاههایی که برنامه را اجرا می کنند محافظت می کنند ، بنابراین به شرط محافظت از رایانه ها و دستگاه ها ، از دسترس اشخاص ثالث خارج هستند.

توصیه هایی برای استفاده

ابتدا کیف پول ها باید از وب سایت های رسمی یا سایت های ایمن دانلود کنید. تا از اقدامات کلاهبرداری و سرقت جلوگیری شود. به همین ترتیب باید برنامه های کیف پول را نیز به روز کنید.

از آنجا که کیف پول از طریق رایانه یا تلفن هوشمند مدیریت می شود ، حتماً آنها را از هر نوع ویروس و بدافزار مصون نگه دارید. اگر از کیف پول آنلاین استفاده می کنید ، باید مطمئن شوید که سیستم عامل شما به خطر نیفتاده است.

هنگام پیکربندی کیف پول برای اولین بار ، باید از seed تولید شده نسخه پشتیبان تهیه کنید. همانطور که اشاره کردیم ، این امر به ما امکان می دهد کیف پول را در صورت خرابی یا از بین رفتن تجهیزات یا دستگاه بازیابی کنیم.

این پشتیبان گیری باید با رمزگذاری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که در صورت پیدا شدن شخص ثالث ، نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند. به یاد داشته باشید که صاحب کلیدهای خصوصی بر دارایی ها کنترل دارد.

اگر مقادیر زیادی پول را در یک کیف پول آنلاین نگه داری می کنید ، توصیه می کنیم یک لایه امنیتی دیگر مانند احراز هویت 2 عاملی را اعمال کنید.تا برای ورود لازم باشد که هویت خود را تأیید کنید.

برخی از کیف پول های SPV

بسیاری از کیف پول های SPV راه حلی را برای مدیریت کیف پول در دستگاه هایی با ظرفیت محدود مانند تلفن های هوشمند ، تبلت ها و رایانه های رایج ارائه می دهند. آنها با سرعت ، کارآیی و ایمنی بیشتری کار می کنند. همچنین فضای ذخیره سازی کمتری نیاز دارند. این نوع کیف پول بیشترین استفاده را برای پرداخت های کوچک دارد . محبوب ترین کیف پول های SPV در بازار

کیف پول الکترام (Electrum)

الکترام یکی از محبوب ترین کیف پول های دسک تاپ که روش SPV را پیاده سازی می کند ، می باشد. بنابراین نیازی به بارگیری کل بلاکچین نیست. الکترام خدمات سریع و مطمئن برای ارزهای رمزپایه اصلی مانند بیت کوین ، Litecoin و Dash را ارائه می دهد.

Electrum
کیف پول Electrum

کیف پول Electrum همچنین قطعی است ، زیرا به شما امکان تولید seed ای را می دهد که می توانید با آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و بعداً در صورت آسیب دیدن یا از بین رفتن تجهیزات ، آن را بازیابی کنید. همچنین امکان ایجاد آدرس های سلسله مراتبی و خودکار را فراهم می کند. Electrum را می توان با انواع سخت افزارهای دیگر مانند Trezor یا Ledger هماهنگ کرد.

[irp posts=”5198″ name=”کیف پول الکترام (Electrum Bitcoin Wallet)”]

کیف پول Bread

این کیف پول همراه از بیت کوین ، اتریوم و سایر آلت کوینها پشتیبانی می کند. Bread برای سیستم عامل های Android و iOS در دسترس است و دارای طراحی بهینه و بصری است که روند ورود به سیستم ، ایجاد یک حساب کاربری و انجام معاملات را برای همه سریع و آسان می کند. سیستم خرید Bread بسیار پویا است و امکان خرید بیت کوین و سایر آلت کوین ها را از طریق کارت های اعتباری ، خودپردازها و حتی فروشگاه هایی که این سرویس را ارائه می دهند ، فراهم می کند.

C:\Users\MYAngel\Videos\Desktop\breadwalletbuyingbitcoin.png
کیف پول Bread

مانند الکتروم ، Bread یک کیف پول SPV قطعی است که از یک seed 12 کلمه استفاده می کند. به جای اتصال به یک سرور خارجی ، این کار را مستقیماً به بلاکچین ارز رمزپایه انجام می دهد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا در یک محیط بسیار غیرمتمرکز ، امن و قابل اعتماد اجرا شود.

کیف پول Bither

این کیف پول مخصوص رایانه و تلفن هوشمند است که فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند. اما سیستم SPV را برای تأیید پرداخت با سرعت و اطمینان پیاده سازی می کند.

Bither
کیف پول Bither

همچنین دارای دو عملکرد عالی است ، زیرا به شما امکان می دهد به عنوان کیف پول سرد (cold storage)و بدون اتصال به اینترنت یا به عنوان کیف پول hot wallet متصل به شبکه برای مدیریت و تأیید عملیات کار کنید. در حال حاضر از سیستم عامل های Android ، iOS ، Mac و Windows پشتیبانی می کند.

کیف پول بیت کوین

یک کیف پول آنلاین است که گزینه های مختلفی را ارائه می دهد که روند تراکنش بین کاربران را ساده می کند. این کیف پول بسیار قابل اعتماد ، استفاده آسان ، سریع و ایمن است .و سیستم اعتبار سنجی VPS را پیاده سازی می کند. کیف پول بیت کوین کاملاً غیرمتمرکز است و به کاربران امکان کنترل کامل وجوه را می دهد. منبع باز است که باعث می شود همیشه قابل کنترل و تأیید باشد. همچنین برای تلفن های هوشمندی که از سیستم اندروید استفاده می کنند نیز موجود است.

نتیجه مطلب

سیستمی که از زمان اختراع بیت کوین وجود داشته است ، تأیید پرداخت ساده است که با نام SPV شناخته می شود. این سیستم برای تأیید پرداخت در شبکه پیاده سازی شده و بدون نیاز به بارگیری تمام بلاکچین ، این فرآیند را اجرا می کند. به همین دلیل ، در این مقاله آن دسته از کیف پول هایی را که این سیستم ابتکاری را پیاده سازی می کنند ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x