ارز دیجیتال وی چین (VeChain) – آینده وی چین
0

ارز دیجیتال وی چین (VeChain) – آینده وی چین

بازدید : 2174

ارز دیجیتال وی چین VeChain (VET) چیست؟

ارز دیجیتال وی چین یکی از اولین بلاک چین هایی است که به طور انحصاری برای تأمین نیاز مشتریان ساخته شده است. توسعه‌دهندگان این پروژه به دنبال بهبود زنجیره تأمین و مدیریت چرخه حیات محصول از طریق استفاده از فناوری دفتر توزیع شده (DLT) هستند. از همه مهمتر، این پلتفرم ویژگی‌های جدیدی را به کاربران ارائه می‌دهد که آن را برای مشاغل متقاضی، ارتقا پروتکل‌های زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری ایده‌آل می‌کند.

در حالی که سیستم‌های موجود مقدار زیادی داده را جمع‌آوری می‌کنند، این داده‌ها به روشی بهینه منتقل نمی‌شوند. در اکثر موارد، تقسیم‌بندی شدید باعث می‌شود که کل زنجیره تأمین به منابع متمرکز داده اعتماد کنند. این عدم وحدت منجر به عدم شفافیت و تاخیر در انتقال داده می‌شود.

ارز دیجیتال وی چین VeChain (VET)
ارز دیجیتال وی چین VeChain (VET)

ارز دیجیتال وی چین این امکان را برای مشاغل فراهم می‌کند که حجم عظیمی از داده‌ها را ردیابی کنند. این شاخص‌ها می‌توانند مواردی مانند کیفیت، اصالت، دمای ذخیره سازی و وضعیت حمل و نقل را شامل شوند. به طرز چشمگیری، ارز دیجیتال وی چین همه این ویژگی‌ها را از طریق یک اکوسیستم تجاری توزیع شده ارائه می‌دهد. به این ترتیب، وی چین پاسخگویی را بهبود می‌بخشد.

فلسفه ارز دیجیتال وی چین

ارز دیجیتال وی چین  از چند روش اساسی با سایر پروژه‌های بخش متفاوت است. در ابتدا، توسعه‌دهندگان این پروژه تمایلی به ایجاد یک بستر کاملاً غیرمتمرکز نداشتند. در عوض، هدف آن‌ها ادغام بهترین ویژگی‌ها از هر دو بخش DeFi (امور مالی غیرمتمرکز) و CeFi (امور مالی متمرکز) بود. این استراتژی یک بستر متعادل ایجاد می‌کند که جریان شفاف اطلاعات، همکاری کارآمد و انتقال ارزش با سرعت بالا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ارز دیجیتال وی چین چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال وی چین از فناوری‌های مختلفی برای دستیابی به هدف خود برای ساده‌سازی بخش زنجیره تأمین استفاده‌کند. به عنوان مثال، وی چین از انواع مختلف برچسب‌ها و سنسورهای شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) برای نظارت بر داده‌های مهم در هنگام حمل و نقل استفاده می‌کند. این اطلاعات در زمان واقعی از طریق بلاک چین پخش می‌شود.

این استراتژی ذینفعان یا فعالان بازار را قادر می سازد تا مورد را کنترل کنند تا شرایط و اصالت آن را تأیید کنند. متأسفانه این روش برای زنجیره‌های بزرگ پیچیده تأمین مناسب است. وی چین می‌تواند این شبکه‌های غول پیکر را رصد کرده و کسب و کارها را از زمان تحولات به روز نگه دارد.

Internet-of-Things (IoT)

وی چین در ادغام فناوری های IoT و DLT پیشگام است. وی چین از ابتدا با در نظر گرفتن یکپارچه سازی IoT ساخته شد. IoT به شبکه ای متشکل از میلیاردها دستگاه هوشمند اشاره دارد که هم اکنون در سطح جهان استفاده می شوند. همه این دستگاه ها هوشمند هستند زیرا دارای نوعی سنسور و توانایی برقراری ارتباط آنلاین داده ها هستند. امروزه این دستگاه ها مجموعه ای باورنکردنی از تلویزیونها حتی زنگ درها یا حتی تلفنی را که هم اکنون در دست دارید، در بر می گیرند.

ادغام فناوری IoT و بلاک چین کاملاً منطقی است. فناوری بلاک چین روشی مقرون به صرفه برای نظارت بر چنین حجم عظیمی از داده ها در زمان واقعی و از طریق توافق فراهم می کند. در نتیجه، وی چین تنها پروژه بررسی ادغام هر دو فناوری نیست.

تاریخچه ارز دیجیتال وی چین

وی چین در سال 2015 با هدف ایجاد اخلال در صنعت زنجیره تأمین از طریق عملی و شفاف سازی داده‌ها، به واقعیت پیوست. سانی لو(Sunny Lu) خالق پروژه ، بیشتر به خاطر کارهای اجرایی خود با لویی ویتون چین (Louis Vuitton China) قبل از این کار شناخته شده بود. شما باید تصور کنید که پرداختن به تمام مسائل زنجیره تأمین که تولیدکنندگان لباس با آن روبرو هستند ، به او کمک می کند این سیستم منحصر به فرد را توسعه دهد.

ارز دیجیتال وی چین VeChain (VET)
ارز دیجیتال وی چین VeChain (VET)

تو کن وت وی چین از بلاک چین اتریوم آغاز شد. این روش یک استراتژی رایج در بازار است زیرا به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا مفهوم خود را به نمایش بگذارند و برای توسعه بلاکچین خود سرمایه جمع کنند. در نهایت، این دقیقاً همان کاری است که ارز دیجیتال انجام داد. امروزه ، VET در اکوسیستم بومی وی چین فعالیت می‌کند. به این ترتیب، توسعه دهندگان می‌توانند ویژگی‌هایی را ارائه دهند که مستقیماً به مشتری تجارت اختصاص دارد.

 توکن دوگانه

وی چین استراتژی رمزگذاری دوگانه خود را از اتریوم وام گرفت. در این سبک از اکوسیستم بلاک چین، یک توکن به عنوان سرمایه گذاری عمومی و / یا پول نقد دیجیتال و دیگری برای اجرای قرارداد هوشمند و برنامه نویسی است. نمونه هایی از این سبک رمزهای باطنی Ethereum’s ether و NEO’s GAS هستند.

این استراتژی دو مزیت اصلی دارد. اولین مزیت این است که سیستم حکمرانی موثری را فراهم می‌کند. دلیل دوم برای استفاده از یک استراتژی توکن دوگانه این است که این مدل بلاک چین شما را به عنوان یک مدل اقتصادی قابل پیش‌بینی ارائه می‌دهد.

توکن وی چین وت VeChain (VET)

VET ارز دیجیتالی است که می‌توانید بر روی آن در صرافی‌ها سرمایه گذاری کنید. این توکن به عنوان یک افزایش ارزش در بلاک چین VeChain عمل می کند. این رمزارز می تواند ارزش را از طریق بلاک چین انتقال دهد و قراردادهای هوشمند ایجاد کند. همچنین کاربران برای پرداخت معاملات Dapp هایی که در بلاک چین VeChain کار می‌کنند از این توکن بهره میبرند.

بر اساس ارزش بازار، VET در 30 ارز رمزپایه برتر جهانی قرار دارد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x