ارز دیجیتال COTI چیست؟ پیش‌بینی قیمت آن تا سال 2028
0

ارز دیجیتال COTI چیست؟ پیش‌بینی قیمت آن تا سال 2028

بازدید : 246

قیمت ارز دیجیتال COTI در اواخر ماه آگوست به واسطه‌ی انتشار خبر حضور آن در صرافی‌های هیوبی و کوین‌بیس افزایش یافت و این موضوع باعث شد که به بالاترین قیمت خود در مارس گذشته دست یابد. هرچند اخیراً قیمت این ارز دیجیتال کاهش یافته است، اما در کل سال وضعیت خوبی داشته است. در این مطلب به بررسی این ارز دیجیتال می‌پردازیم. با فکت کوینز همراه باشید.

ارز دیجیتال COTI چیست؟

ارز دیجیتال COTI مخفف Currency Of the Internet به معنای ارز اینترنت است. این ارز دیجیتال در واقع یک بلاک چین برای پردازش پرداخت‌های غیرمتمرکز است که صاحبان کسب وکار و دولت‌ها را قادر می‌سازد تا ارز دیجیتال خود را منتشر سازند. COTI همچنین نام رمزارز بومی این بلاک چین است.

توسعه‌دهندگان در COTI با مشارکت همتایان خود در بلاک چین کاردانو و رمزارز ADA به همکاری می‌پردازند. در این مطلب با بررسی COTI و تحولات تحولات اخیر شبکه، به روند قیمت رمزارزها می‌پردازیم تا افراد دریابند که چه زمانی برای خرید و فروش این ارز دیجیتال مناسب خواهد بود.

ارز دیجیتال COTI
ارز دیجیتال COTI چیست؟

ارز دیجیتال COTI و فین‌تک (Fintech)

COTI محصولات فین‌تک را بر روی بلاک چین اجرا می‌کند. با توجه به این عبارت در واقع باید گفت ارز دیجیتال COTI یک پلتفرم برای فین‌تک (Fintech) است که از بلا‌ک چین برای اجرای طیف وسیعی از عملکردها استفاده می‌کند. از جمله‌ی این عملکردها می‌توان به پردازش پرداخت، تأمین مالی، سیستم‌های پرداخت برچسب سفید، برنامه‌های وفادارانه و فناوری حواله‌ی فرامرزی اشاره کرد.

سازمان‌ها می‌توانند راه‌های مخصوص به خود را برای پرداخت خود درنظر بگیردند و هر ارزی را دیجیتالی کنند تا بتوانند استیبل کوین‌هایی را (Stablecoins) را ایجاد کنند که به ارزهای فیزیکی وابسته‌اند. شبکه‌ی COTI بر پایه‌ی هفت عنصر کلیدی مربوط به عملکرد یک زیرساخت پرداخت موثر بنا شده است. این عنصر عبارتند از:

ارز دیجیتال COTI
هفت عنصر کلیدی مربوط به عملکرد COTI
  • سادگی
  • امنیت
  • ثبات قیمت
  • محافظت از خریدار و فروشنده
  • مقیاس‌پذیری
  • مقرون به صرفه
  • آنی

ارز دیجیتال COTI را ساموئل فالکن معاون توسعه تجارت در گروه COTI و مدیر ارشد در شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات پرداخت آنلاین پی‌ویز (Paywize) بنیان گذاشت. لازم به ذکر است که پی‌ویز یکی از شرکت‌های تابعه‌ی COTI است که به پردازش کارت اعتباری تجاری می‌پردازد.

مطلب مفید: همکاری COTI و Simplex برای ارائه ویزا کارت و حساب های بانکی به کاربران

قیمت ارز دیجیتال COTI

ارز دیجیتال COTI
قیمت ارز دیجیتال COTI

قیمت امروز ارز دیجیتال کوتی برابر با 0.5740 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته‌ی 667،215،525 دلار آمریکا است. لازم به ذکر است که این اعداد کاملاً بروز رسانی شده‌اند. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 22.67 درصد افزایش قیمت داشته است. رتبه‌ی فعلی این ارز در کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) برابر با 120 است و ارزش بازار آن 541،882،557 دلار است. حجم گردش این ارز 868،672،118 COTI و عرضه‌ی آن در بالاترین حد برابر با 2،000،000،000 کوتی است.

آخرین تحولات ارز دیجیتال کوتی

صندوق سرمایه‌گذاری در اکوسیستم کاردانو، سی‌فاند (cFund) در ماه آوریل اولین 500،000 دلار خود را در ارز دیجیتال COTI سرمایه‌گذاری کرد و باعث شد که با انجام این کار رابطه‌ی میان این دو پروژه تقویت شود. ADA Pay با استفاده از فناوری پردازش پرداخت کوتی، تاجران را قادر می‌سازد تا ارز دیجیتال ADA را به عنوان پرداخت پذیرند و بتوانند درآمد حاصل از آن را فوراً به 35 ارز فیات تبدیل کنند.

آنها با انجام این کار قادر خواهند بود که از نوسانات نرخ ارز جلوگیری کنند و از این لحاظ دچار زیان نشوند. کسب و کارهای فیزیکی هم می‌توانند از اسکنر کد کیو آر (QR) نقطه‌ی فروش، برای پردازش معاملات خود در ADA استفاده کنند. ارز دیجیتال کوتی درحال حاضر بر روی پروژه‌ای با کاردانو کار می‌کند که معتقد است “اکوسیستم کاردانو بسیار کاربردی خواهد بود، زیرا رشد کاردانو باعث می‌شود که COTI نیز رشد کند.”

COTI از یک پل میان زنجیره‌ای استفاده می‌کند. در ماه ژوئن توسعه‌دهندگان یک روش پردازش مجدد را مورد آزمایش قرار دادند که این پل را قادر می‌سازد تا به صورت خودکار ارز دیجیتال کوتی ERC-20 را که مبتنی بر اتریوم است، در معاملات تأخیردار ارز دیجیتال بومی کوتی مجداد مورد پردازش قرار دهد. از مزایای انجام این کار آن است که این عمل باعث افزایش مقیاس‌پذیری این ارز دیجیتال شده و جریان را از یک ارز دیجیتال بومی به سمت نسخه‌ی اتریوم بهبود می‌بخشد.

ارز بومی کوتی تقریباً با همان قیمت نسخه‌ی ERC-20 معامله شده است و هر دو نسخه در 26 آگوست در صرافی هیوبی گلوبال فهرست شده‌اند. این نکته قابل ذکر است که نسخه‌ی ERC-20 در همان روز در صرافی کوین‌بیس لیست شد.

مطلب مفید: آموزش گام به گام انتقال آواکس (AVAX) به کیف پول متامسک

تجزیه و تحلیل قیمت ارز دیجیتال کوتی

ارز دیجیتال COTI در ژوئن سال 2019 با قیمت 0.0870 دلار راه‌اندازی شد. در نوامبر 2019 قیمت آن به زیر 0.0100 دلار تا 0.0073 دلار رسید. اما در سال 2020 با افزایش قیمت رمزارزها، این ارز دیجیتال نیز روند صعودی خود را آغاز کرد و در ماه سپتامبر به میزان 0.0930 دلار آمریکا رسید.

قیمت کوتی در سه ماهه اول سال جاری به شدت دچار افزایش شد و به بالاترین میزان خود رسید. این ارز دیجیتال از قیمت 0.0470 دلار در اول ژانویه به 0.5730 دلار در 23 مارس افزایش یافت. پس از این صعود با روند کاهشی بازارهای رمزارزها، قیمت این ارز دیجیتال نیز مجددا کاهش یافت.

ارز دیجیتال COTI
تجزیه و تحلیل قیمت ارز دیجیتال COTI

روند کاهشی باعث شد که کوتی در 20 ژوئن به پایین‌ترین سطح خود یعنی 0.0892 دلار برسد. اما در 25 ماه آگوست و پیش از قرار گرفتن در لیست صرافی‌ها به قیمت 0.4854 دلار دست یافت. از آن زمان این ارز دیجیتال با قیمت بالای 0.3000 دلار معامله شده است.

پیش‌بینی قیمت کوتی

برای پیش‌بینی قیمت این ارز دیجیتال می‌توان از سرویس‌ها و وبسایت‌های معتبر کمک گرفت. سرویس پیش‌بینی والت اینوستور Wallet Investor در مورد قیمت ارز دیجیتال COTI پیش‌بینی می‌کند که قیمت این ارز تا پایان سال 2021، در حدود 0.3400 دلار تا 0.38 دلار معامله شود. پس از آن بر اساس این پیش‌بینی این ارز دیجیتال با تا پایان سال 2022 به حدود 0.5850 دلار افزایش خواهد یافت. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که قیمت کوتی در آغاز سال 2025 بالای 1 دلار و در پایان این سال به 1.1910 دلار برسد.

از سوی دیگر دیجیتال کوین DigitalCoin پیش‌بینی می‌کند که قیمت این ارز در سال 2021 به طور متوسط 0.5938 دلار باشد. بر این اساس در سال 2022 قیمت آن به 0.6576 دلار و در سال 2025 به طور متوسط به 1.1400 دلار خواهد رسید. این سایت پیش‌بینی می‌کند که در بلند مدت قیمت این رمزارز به طور متوسط در سال 2028 به 1.6800 دلار خواهد رسید.

 

ارز دیجیتال COTI
پیش‌بینی قیمت کوتی

باید این نکته را مد نظر قرار داد که بازارهای رمزارزها به شدت بی‌ثبات هستند. از این رو پیش‌بینی قیمت یک رمزارز برای چند ساعت آینده کاملاً دشوار است و پیش‌بینی بلندمدت از آن هم سخت‌تر است. به همین علت تحلیل‌گران و سایت‌های پیش‌بینی قیمت رمزارزها نیز می‌توانند مرتکب اشتباهاتی در این خصوص شوند و افراد باید با دقت و بررسی تمام جوانب در این موارد تصمیم‌گیری کنند.

مطلب مفید:افزایش قیمت 65 درصدی COTI به دنبال لیست شدن در صرافی Coinbase Pro

جمع‌بندی

در این مطلب ارز دیجیتال کوتی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به روندی که در دنیای ارزهای دیجیتال در حال طی شدن است، افراد مختلف در صدد آگاهی از ارزهای مختلف و وضعیت آنها در بازارهای ارز دیجیتال هستند تا بتوانند به بهترین شکل به سرمایه‌گذاری بر روی آنها بپردازند یا اینکه از قابلیت‌های آنها در مشاغل و کسب‌وکار خود استفاده کنند. در این مطلب COTI و وضعیت آن در بازارهای رمزارز و تحولات آن مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در این مطلب به پیش‌بینی آینده‌ی این ارز دیجیتال پرداختیم تا افراد بهتر بتوانند در مورد آن تصمیم‌گیری کنند. شما می‌توانید با ارائه‌ی نظارت خود، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

 

 

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x