این شاخص های مهم می‌توانند باعث رشد قیمت لونا در آینده شوند
0

این شاخص های مهم می‌توانند باعث رشد قیمت لونا در آینده شوند

بازدید : 104

فکت کوینز: قیمت لونا در یک ماه گذشته ریزشی 31 درصدی را تجربه کرده است تا بدین ترتیب تمام سود کسب شده از ابتدای سال را از بین رفته ببیند. با این حال علیرغم حرکت نزولی این توکن خریداران لونا به نظر در حفظ حمایت 85 دلاری مصمم هستند. گفتنی است که در چند وقت اخیر اخبار بنیادی خوبی برای بلاک چین ترا و توکن آن لونا منتشر شد که از مهم ترین آنها می‌توان به عبور استیبل کوین UST از BUSD در ارزش بازار و همچنین سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری فایربلاکز در پلتفرم های دیفای ترا اشاره کرد.

این اخبار مثبت هرچند موفق نشدند که اطمینان سرمایه گذاران ترا را جذب کنند اما تغییراتی در حال شکل گرفتن است که می‌تواند همچنان به ورود سرمایه داخل پروتکل کمک کند.

نمودار قیمت لونا

برای مثال، روز اول ماه مه، پروتکل آنکر، بزرگ ترین برنامه دیفای شبکه ترا، مکانیسم اصلاحی نیمه پویایی را به درصد سود سالانه ثابت 20 درصدی خود اضافه کرد. نرخ سود دهی آنکر 18 % بود و اکنون به صورت ماهانه در حال افزایش است.

رشد ارزش کل قفل شده و کاهش تراکنش Dapp ها

شاخص برنامه های غیرمتمرکز اصلی ترا در ماه گذشته رشدی 41 درصدی را تجربه کرد و ارزش کل قفل شده آن نیز به اوج جدید 254 میلیون دلاری رسید.

ارزش کل قفل شده ترا

گفتنی است که در سال 2022 میزان سرمایه ورودی به برنامه های غیرمتمرکز ترا رشدی 77 درصدی و برابر 21 میلیارد دلار را داشته است. برای مقایسه با دیگر شبکه ها بهتر است بدانیم که ارزش کل قفل شده زنجیره بایننس 9.8 میلیارد دلار است و در همین بازه زمانی تنها 9 % افزایش سرمایه را در آن شاهد بودیم. دیگر رقیب ترا یعنی آوالانچ نیز رشد 28 درصدی را در ارزش کل قفل شده خود تجربه کرده و میزان سرمایه های قفل شده در این شبکه به 7.9 میلیارد دلار می‌رسد.

برای آنکه سرمایه گذارن متوجه شوند که آیا تراکنش های برنامه های غیرمتمرکز افزایش داشته است یا خیر باید تعداد تراکنش های صورت گرفته داخل اکوسیستم را بررسی کنند.

ارزش کل قفل شده برنامه آنکر 16.6 میلیارد دلار است که برابر 78 % از کل سرمایه ورودی به برنامه های غیرمتمرکز ترا است. این پروتکل در هفته گذشته روزانه بیش از 70 هزار تراکنش را پردازش کرده است که حدود 15 % کمتر از ابتدای ماه آوریل است.

تراکنش های آنکر

در زمینه ارزش کل قفل شده، بازار ساز آستروپورت رتبه دوم را با 1.6 میلیارد دلار در اختیار دارد. در هفته گذشته این پروژه روزانه بیش از 50 تراکنش را پردازش کرد و مشابه با آنکر تراکنش های این پروتکل نسبت به ماه گذشته کاهش چشم گیر 30 درصدی را داشته است.

بنابر داده های بدست آمده، استخر نقدینگی تراسواپ یکی از برنامه های غیرمتمرکزی است که تراکنش های آن نسبت به ماه گذشته در سطح یکسانی قرار دارد و در هفته گذشته بیش از 31 هزار تراکنش را پردازش کرده است.

تراکنش های تراسواپ

مطلب مفید: کیف پول انجین چیست؟ آموزش کامل کیف پول سخت افزاری انجین

داده های مشتقه نشانه ای از نگرانی ندارند

کاهش استفاده کاربران و سرمایه گذاران از برنامه های غیر متمرکز ترا به نظر تاثیر چندانی بر تریدرهای مشتقه نگذاشته است. نمودار زیر نشان می‌دهد که قراردادهای آتی لونا در محدوده 706 دلار ثابت مانده است. این داده بسیار مهم است چرا که پایین تر بودن رقم قراردادهای آتی می‌تواند منجر به کاهش فعالیت سرمایه گذاران و خریداران شود. گفتنی است که پس از بیت کوین و اتریوم، ترا بیشترین قراردادهای باز آتی را در اختیار دارد.

قراردادهای آتی

داده های بنیادی نشان از صعود قیمت لونا دارند

در حالی که مشخص کردن دلیلی برای سقوط قیمت لونا غیرممکن به نظر می‌رسد، اما شاید کاهش استفاده از برنامه های غیرمتمرکز در این ریزش ها بی تاثیر نباشد. با این حال افزایش ورود سرمایه به قراردادهای هوشمند همانطور که در ارزش کل قفل شده نیز دیدیم، احتمال دارد باعث جذب تریدرهای مشتقه و در نتیجه بازگشت قیمت لونا شود.

داده ها بیانگر آن هستند که هولدرهای لونا نگرانی از اصلاح 31 درصدی قیمت ندارند و تمرکز خود را روی رشد اکوسیستم و پیشی گرفتن از رقبا گذاشته‌اند. تا زمانی که این شاخص ها نشانه ای از ضعف نشان ندهند می‌توان به روند حرکتی قیمت لونا امیدوار بود.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در اصفهان هستید، مجموعه فکت کوینز با ارائه به روزترین آموزش‌ها و تکنیک‌های معاملاتی می‌تواند به شما کمک کند تا با کمترین ریسک و بیشترین اطلاعات وارد این بازار مالی جهانی شوید. فکت کوینز یکی از بهترین مجموعه‌ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اصفهان است و شما با شرکت در دوره ها می توانید تمامی اطلاعات و مهارت‌های مورد نیاز برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را بیاموزید.

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x